درخواست مهم رهبر اکثریت سنای آمریکا درباره اسرائیل

کدخبر: ۶۳۴۸۰۴
اقتصادنیوز: رهبر اکثریت سنای آمریکا روز پنج‌شنبه گفت: حزب نتانیاهو پس از هفتم اکتبر دیگر نتوانسته نیازهای این رژیم را برآورده کند.
درخواست مهم رهبر اکثریت سنای آمریکا درباره اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شومر از رژیم صهیونیستی خواست تا انتخابات جدیدی برای جایگزینی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی این رژیم برگزار کنند.

ان بی سی نیوز گزارش داد که وی که رهبر اکثریت سنا ادامه با اشاره به اینکه حزب نتانیاهو دیگر مناسب هدایت این رژیم نیست عنوان کرد: جهان از آن زمان (هفتم اکتبر) دچار تغییراتی رادیکال شده و مردم اسرائیل دارند توسط نگرش‌هایی خفه می‌شوند که در گذشته گیر کرده است.

شومر در ادامه عنوان کرد که نتانیاهو با ارجح کردن بقای سیاسی خود نسبت به حفظ منافع صهیونیست‌ها، «مسیر خود را گم کرده است».

این مقام ارشد آمریکایی عنوان کرد که رژیم صهیونیستی باید مسیر خود را اصلاح کند.

وی همچنین از حصول آتش‌بس موقت میان حماس و رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

خبر مرتبط
هشدار جدی امارات به اسرائیل/ خشم ابوظبی از کابینه نتانیاهو شدت گرفت

اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی به نقل از منابعش نوشت: امارات متحده عربی به شدت به رژیم صهیونیستی هشدار داده است در صورت عدم موافقت با ورود کمک‌های بشر دوستانه به نوار غزه، ارسال کالا از طریق مسیر تجاری زمینی محرمانه به مقصد سرزمین های اشغالی متوقف خواهد شد.

این اظهارات شومر که یکی از اصلی‌ترین انتقادهای آمریکا به دولت آمریکا بوده درحالی بیان شده که یک مقام عالی‌رتبه رژیم صهیونیستی روز گذشته دولت آمریکا را متهم کرد که می‌خواهد بنیامین نتانیاهو را سرنگون کند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

خبر مرتبط
تاکید نتانیاهو بر ضرورت حمله زمینی به رفح

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل مروز (چهارشنبه) بار دیگر با بی‌توجهی به تمامی قوانین و درخواست‌های نهادهای بین‌المللی، بر ضرورت حمله زمینی به شهر رفح در مرکز نوار غزه تاکید کرد.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

تنش‌ها بین دولت جو بایدن و کابینه رژیم صهیونیستی به‌ویژه پس از شکست مذاکرات برای آتش‌بس در غزه قبل از آغاز ماه مبارک رمضان در دوشنبه گذشته تشدید شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید