تداوم تلاش های السیسی برای آتش‌بس در غزه

کدخبر: ۶۳۴۸۷۸
اقتصادنیوز : رئیس جمهوری مصر در سخنانی بر تداوم تلاش‌های قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه تاکید کرد.
 تداوم تلاش های السیسی برای آتش‌بس در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  ، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر در این باره تاکید کرد: ما درحال تلاش برای دستیابی به آتش‌بس در غزه و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه هستیم.

وی اظهار داشت: ما همچنین تلاش می‌کنیم که به آوارگان جنوب نوار غزه اجازه دهیم به سمت شمال این باریکه حرکت کنند.

خبر مرتبط
کشتار بی رحمانه اسرائیل در چند ساعت / میدان الکویت غزه سیلاب خون شد

منابع پزشکی فلسطینی گزارش دادند که در پی حملات بالگردهای ارتش اسرائیل به سوی گروهی از شهروندانی که در نزدیکی میدان الکویت در جنوب غزه منتظر رسیدن کمک‌های بشردوستانه بودند، ده‌ها نفر شهید و زخمی شدند.

رئیس جمهوری مصر درباره تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی به حمله زمینی به «رفح» در جنوب نوار غزه نیز تاکید کرد: ما نسبت به خطر حمله اسرائیل به رفح هشدار می‌دهیم.

السیسی یادآور شد که زیربنای نوار غزه ویران شده است و به همین دلیل سال‌های مورد نیاز برای بازسازی غزه طولانی خواهد بود و مصر در تلاش است تا کمک‌های بیشتری را وارد این باریکه کند.

وی ادامه داد: جنگ غزه در ششمین ماه خود ادامه دارد و این یک مدت طولانی است. مصر با تمام توان تلاش می‌کند حملات به نوار غزه را متوقف کند تا بتوانیم از آن محافظت کنیم و مردم غزه را نجات دهیم.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید