اقامه اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی

کدخبر: ۶۳۴۹۰۱
اقتصادنیوز: امروز ۸۰ هزار نمازگزار فلسطینی اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی اقامه کردند.
اقامه اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های محلی گزارش دادند که این نماز علی‌رغم تشدیدات امنیتی رژیم صهیونیستی و وجود تعدادی زیادی از نظامیان آن برای منع ورود فلسطینی‌ها برگزار شده است.

خطیب مسجدالاقصی عکرمه صبری پیش از آغاز نماز جمعه تصریح کرده بود که جایی برای مصالحه درباره الاقصی وجود دارد و حتی یک وجبش هم تسلیم نخواهد شد.

خبر مرتبط
درخواست مهم حماس از سازمان ملل و اتحادیه عرب

اقتصادنیوز : جنبش مقاومت فلسطین حماس روز جمعه اعلام کرد که کشتار جمعه شب که شهروندان را در میدان الکویت در حالی که در انتظار کمک بودند، هدف قرار داد، به کشتارهای وحشیانه و سیاست قحطی اسرائیلی ها اضافه می‌شود.

وی در ادامه تاکید می‌کند که حضور نمازگزاران و اشتیاق آنان برای آمدن به اینجا پیامی است برای کسانی که می‌خواهند به مسجد الاقصی آسیب برسانند.صبری با تاکید بر برجای ماندن مسجدالاقصی گفت آنچه که در غزه می‌گذرد، مایه تاسف است؛ کسی را نمی یابیم که جلوی آن را بگیرد یا از مردم آن حمایت کند.

خطیب مسجدالاقصی در پایان خاطرنشان کرد کا اشغالگران تدابیر سختگیرانه‌ای در اطراف الاقصی اتخاذ کردند و ماه‌هاست آن را در فضای جنگی قرار داده‌اند.نیروهای اشغالگر با بستن برخی ورودی‌های مسجد الاقصی، امروز از ورود فلسطینیان نمازگذار ممانعت کردند؛ آن‌ها همچنین از ورود همه خدمه آمبولانس از تمام موسسات پزشکی در بیت المقدس جلوگیری کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید