هشدار ایتالیا درباره ورود ناتو به اوکراین

کدخبر: ۶۳۵۰۰۸
وزیر خارجه ایتالیا نسبت به اعزام نیروی نظامی ناتو به اوکراین هشدار داد.
هشدار ایتالیا درباره ورود ناتو به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  آنتونیو تاجانی گفت: به نظر من، ناتو نباید وارد اوکراین شود. ورود به اوکراین اشتباه است. ما باید به اوکراین کمک کنیم اما ورود به آن کشور و جنگ با روسیه به معنای خطر وقوع جنگ جهانی سوم است.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه اخیرا پس از میزبانی نشستی که با حضور سران و مقام‌های بلندپایه ۲۰ کشور در پاریس برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر، اجماعی برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد. وی افزود، اما «هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.»

رئیس جمهوری فرانسه در سخنان دیگری نیز از کشورهای اروپایی به عنوان متحدان کی‌یف خواست که نسبت به موضوع جنگ اوکراین بزدلانه عمل نکنند.

از سوی دیگر، استفان سژورنه وزیر خارجه فرانسه گفت: در مورد احتمال حمایت طولانی‌مدت ما از اوکراین تردید وجود دارد.

وی همچنین درباره ادامه حمایت آمریکا از اوکراین اظهار کرد: ابهام در مورد انتخابات آمریکا این سوال را ایجاد می‌کند که آیا بعد از آن واشنگتن با ما خواهد بود یا خیر. سباستین لکورنو وزیر دفاع فرانسه نیز گفت که در حال حاضر هیچ طرحی برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین وجود ندارد.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین درباره اظهارات مکرون گفت: تا زمانی که اوکراین مقاومت می‌کند، ارتش فرانسه می‌تواند در قلمرو فرانسه بماند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید