اولین کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه بار خود را تخلیه کرد

کدخبر: ۶۳۵۰۳۴
اقتصادنیوز: اولین کشتی کمک‌های بشردوستانه که از طریق کریدور دریایی از بندر لارناکا در قبرس راهی نوار غزه شده بود روز جمعه تخلیه بار خود را آغاز کرد.
اولین کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه بار خود را تخلیه کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک سخنگوی «آشپزخانه مرکزی جهانی» تاکید کرد که پس از توقف کشتی Open Arms در نزدیکی یک اسکله موقت در سواحل غزه، حدود ۲۰۰ تن کمک تخلیه شده است.

خبرنگار الجزیره گفته بود: این محموله که شامل غذاهایی مانند برنج، آرد، حبوبات و سبزیجات کنسرو شده است، در قایق‌های کوچک تخلیه می‌شود و تحت نظارت نهادهای بین‌المللی به ساحل غزه منتقل می‌شود.

خبرگزاری آناتولی به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که قایق‌های کوچک شروع به تخلیه محموله کشتی و انتقال آن به سمت ساحل شهر غزه کرده‌اند.

شاهدان گفتند که کشتی در صدها متری سواحل غزه، مقابل اسکله جدید در حال ساخت در ساحل منطقه البیدر، در جنوب غربی شهر توقف کرده و توضیح دادند که کار سنگفرش اسکله هنوز تکمیل نشده است.

خبر مرتبط
رد پیشنهاد آتش‌بس در غزه از سوی نتانیاهو/ تایید طرح حمله به رفح

نخست‌وزیر اسرائیل آخرین پیشنهاد حماس برای آتش‌بس را رد کرد.

خوزه آندرس، مالک World Center Kitchen، در پلتفرم «X» تاکید کرد که کشتی به سواحل غزه رسیده است و یک کلیپ ویدیویی منتشر کرد که کشتی و محموله آن را نشان می‌دهد.

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش برای به اصطلاح «تامین امنیت منطقه‌ای» که کمک‌ها در آن تخلیه می‌شد، مستقر شده‌اند و خاطرنشان کرد که کشتی مورد بازرسی کامل امنیتی قرار گرفته است.

خبر مرتبط
نسخه آمریکا برای خاورمیانه و اوکراین/ واشنگتن برای غزه چه خوابی دیده است؟

اقتصادنیوز: در شرایطی که خاورمیانه درگیر جنگی پیچیده با آینده ای مبهم شده است، گروهی از ناظران مدعی اند که تنها راه خروج از بن بست حاکم زمینه سازی برای عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان است؛ گزاره ای که می تواند اتش زیر این خاکستر را گسترده تر کند.

دومین کشتی امدادی در بندر لارناکا قبرس در حال آماده سازی است که قرار است ۳۰۰ تن مواد غذایی را حمل کند و هنوز تاریخی برای حرکت آن به غزه مشخص نشده است.

ایالات متحده اخیراً قصد خود را برای ایجاد یک اسکله در سواحل غزه از طریق ۲ مسیر دریایی از قبرس برای انتقال کمک‌ها از طریق دریا در سایه کمبود شدید مواد غذایی که منجر به گسترش قحطی به ویژه در شمال نوار غزه شده، اعلام کرده است.

این در حالی است که سازمان ملل، ایالات متحده و سایر کشورهای غربی تاکید کرده‌اند که انتقال کمک‌های دریایی به غزه نمی‌تواند جایگزینی برای ارسال آن از طریق بنادر زمینی باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی