خودداری رهبران مسلمان آمریکایی از جلسه با مقامات کاخ سفید/ علت چه بود؟

کدخبر: ۶۳۵۰۷۳
اقتصادنیوز: بیش از ۴۰ رهبر و گروه مسلمان، فلسطینی و عرب‌تبار آمریکایی در شیکاگو از ملاقات با مقامات کاخ سفید خودداری کردند و دلیلش هم تداوم حمایت‌های واشنگتن از جنایات جنگی تل‌آویو است.
خودداری رهبران مسلمان آمریکایی از جلسه با مقامات کاخ سفید/ علت چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گروه‌های مسلمان و عرب‌تبار آمریکایی بارها اقداماتی را در راستای اعتراض به حمایت‌ آمریکا از رژیم صهیونیستی و ارسال تسلیحات به این رژیم انجام داده‌اند؛ از جمله این اقدامات می‌توان به برگزاری تجمعات اعتراضی و ثبت گزینه «غیرمتعهد» در برگه‌های رای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت میشیگان اشاره کرد.

روزنامه گاردین نوشت این رهبران در نامه‌ای خطاب به کاخ سفید نوشته‌اند: «برگزاری جلسات با کاخ سفید هیچ فایده‌ای ندارد. ما پیشتر درخواست خود را به صراحت درباره آتش‌بس دائمی در غزه عنوان کرده‌ایم. ما معتقدیم که جلسه دیگری با دولت جو بایدن صرفا انفعال چندین ماهه آنها را ماستمالی می‌کند. ما نسبت به انجام اقدامات جدی علاقه‌مند هستیم.»

آنها در این نامه افزودند: «ارائه کمک‌های دیرهنگام چه به صورت کمک‌های هوایی یا ایجاد اسکله موقت در سواحل غزه برای غیرنظامیان فلسطینی که به آسانی کشته می‌شوند مانند موقعیتی است که با یک دست چسب زخم می‌دهید درحالیکه تبری را در دست دیگر به همراه دارید.»

خبر مرتبط
جنایت اسرائیل در اردوگاه النصیرات غزه/ 36 فلسطینی به شهادت رسیدند

منابع خبری اعلام کردند که ارتش اسرائیل بامداد امروز به اردوگاه النصیرات غزه حمله کرد.

بر اساس اداره سرشماری ایالات متحده، بیش از ۱۰۰ هزار عرب‌تبار آمریکایی در شیکاگو زندگی می‌کنند، در حالیکه دست کم ۳۵۰ هزار مسلمان در ایلینوی ساکن هستند.

اقدام مسلمانان و عرب‌تبارهایی که جلسه با مقامات کاخ سفید را رد کردند، نگرانی‌های فزاینده‌ای را در دولت جو بایدن به همراه داشته است. لازم به ذکر است که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت میشیگان به گزینه «غیرمتعهد» رای دادند. آنها چنین حرکت اعتراضی را در پاسخ به حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی انجام دادند. هم‌چنین تلاش‌های مشابهی در واشنگتن، مینه‌سوتا و جورجیا نیز انجام شد.

در ایالت میشیگان، در برگه‌های رای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات و جمهوری‌خواه ۲ گزینه‌ای وجود داشت که رای‌دهندگان یا می‌توانستند پیشنهاد خودشان را بنویسند یا گزینه «هیچ‌کدام» را انتخاب کنند که این گزینه بدین معنا است که رای‌دهنده به هیچ‌کدام یک از نامزدهای این برگه رای «متعهد نیست.»

خبر مرتبط
مقاومت فلسطین، کاروان نظامی اسرائیل را درهم کوبید / خسارت شدید به خودروهای جنگی

اقتصادنیوز: نیروهای مقاومت ، کاروان نظامی رژیم صهیونیستی را درهم کوبیدند و خسارت شدیدی به تجهیزات و خودروهای جنگی این رژیم وارد کرده اند.

انتخابات مقدماتی ایلینوی برای هر ۲ حزب دموکرات و جمهوری‌خواه قرار است در تاریخ ۱۹ مارس (۲۸ اسفند) برگزار شود. اگرچه برگه‌های رای این ایالت گزینه «غیرمتعهد» ندارد و هم‌چنین «جو بایدن» به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده انتخاب شده است، اما برخی رهبران مسلمان و عرب‌تبار آمریکایی در این ایالت همچنان رای‌دهندگان را تشویق می‌کنند که رای اعتراضی خود را در صندوق‌های رای بیندازند.

در ایالت ایلینوی، بسیاری از فلسطینی‌ها در جامعه مسلمانان آمریکایی قرار است یا رای سفید در داخل صندوق‌های رای بیندازند یا می‌خواهند واژه «غزه» را در برگه‌های رای بنویسند.

یکی از مقامات کاخ سفید به نشریه پالتیکو گفت که دستیاران ارشد کاخ سفید همچنان با برخی از رهبران محلی در شیکاگو به عنوان «بخشی از یک روند جاری جهت تعامل با جوامع متاثر از درگیری خاورمیانه» ملاقات خواهند کرد.

در نامه‌ مذکور به کاخ سفید، گروه‌ها و رهبران شیکاگو صراحتا اعلام کردند که در مواردی نظیر «کمک‌های بشردوستانه به غزه، بازگرداندن کمک‌های مالی به آژانس سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، پاسخگو کردن اسرائیل و عدالت برای آزادی فلسطینان» به آمریکا فشار می‌آورند.

آنها در پایان این نامه نوشته‌اند: «این چیزی است که تاریخ، ما را بر اساس آن قضاوت خواهد کرد، نه جلسات نمادین!»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید