ماکرون: احتمال اعزام نیرو به اوکراین وجود دارد

کدخبر: ۶۳۵۲۹۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور فرانسه بار دیگر از احتمال اعزام نیروهای زمینی به اوکراین خبر داد و آن را رد نکرد.
ماکرون: احتمال اعزام نیرو به اوکراین وجود دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد عملیات زمینی در اوکراین توسط غربی‌ها ممکن است در مقطعی ضروری باشد.ماکرون در بازگشت از برلین در مصاحبه‌ای با روزنامه لوپاریزین عنوان کرد نباید تحت تاثیر روسیه قرار گرفت.رئیس جمهور فرانسه گفت: شاید در مقطعی برای مقابله با نیروهای روسیه، عملیاتی روی زمین ضروری باشد.

امانوئل ماکرون در پایتخت آلمان با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان و دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان دیدار داشت.

خبر مرتبط
ماکرون شمشیر را برای پوتین از رو بست/ هر کاری برای جلوگیری از پیروزی روسیه می‌کنیم

اقتصادنیوز: رییس جمهور فرانسه گفت که شرایط فعلی را مساعد برای مذاکرات صلح اوکراین نمی بیند.

اظهارات مکرر ماکرون در این زمینه ناهماهنگی را در میان متحدان پاریس که آلمان در رأس آن قرار دارد نشان داده و مخالفت مخالفان فرانسه را برانگیخته است.

خبر مرتبط
پیش بینی ماکرون از پیروزی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

اقتصادنیوز : ماکرون در پاسخ به این سوال که چه کسی می‌تواند در مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین میانجی‌گری کند، ابراز تردید کرد که دونالد ترامپ بتواند بار دیگر وارد کاخ سفید شود.

پیشتر رئیس‌جمهور فرانسه در ۲۶ فوریه در سخنانی جنگ‌طلبانه استدلال کرد که استقرار نیروها در اوکراین توسط اعضای ناتو و سایر متحدان را نمی‌توان رد کرد، «زیرا قدرت‌های غربی نباید دست از کار بکشند و باید اطمینان حاصل کنند که روسیه نیروهای کی‌یف را شکست نمی‌دهد.» به دنبال آن، استفان سژورنه، وزیر خارجه فرانسه از اساس، ایده استقرار نظامیان ناتو در اوکراین را رد کرد. همین‌طور ماکرون در تلاش برای تغییر لحنش برآمد و گفت ردکردن یک مساله، به معنای انجام‌دادن آن نیست. او استقرار نیروها در اوکراین را منتفی ندانسته بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید