تبعات ناکامی در غزه دامن ارتش اسرائیل را گرفت/ تغییرات کلید خورد

کدخبر: ۶۳۵۵۲۰
اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونستی بعد از ناکامی‌ها و شکست‌های متعدد بعد از ۷ اکتبر گذشته دست به خانه تکانی بزرگی در صفوف خود زده است.
تبعات ناکامی در غزه دامن ارتش اسرائیل را گرفت/ تغییرات کلید خورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه معاریو در گزارشی خبر داد، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی دستور تغییر 52 افسر ارشد را صادر کرد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، در سایه حوادث روز 7 اکتبر و پس از آن (شکست‌های مربوط به عملیات طوفان الاقصی و جنگ در غزه) هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش دستور داد، 52 افسر عالی‌رتبه از سرهنگ به بالا در ارتش تغییر پیدا کنند که 2 افسر بلند پایه از میان آنها مستقیما به شکست و ناکامی مربوط به روز هفتم اکتبر مربوط می‌شود.

معاریو در ادامه گزارش خود آورده است، این دو افسر یکی از افسران اطلاعات فرماندهی جنوبی ارتش اسرائیل و دیگری فرمانده اداره هماهنگی و ارتباطات مسئول ورود کمک به غزه هستند.

خبر مرتبط
یکی از بزرگ‌ترین بلاهای تاریخ بر سر اسرائیل آمده است

اقتصادنیوز: وزیر دارایی صهیونیست‌ها، رئیس ستاد ارتش صهیونیست ها را مسبب بلایی بزرگ دانست.

همچنین قرار است 4 فرمانده تیپ در جبهه‌های ثانویه یعنی تیپ 300 الجلیل غربی و تیپ‌های فعال در کرانه باختری تغییر پیدا کنند.

این رسانه عبری زبان به نقل از رادیو ارتش رژیم صهیونیست هم خبر داد، در میان افسرانی که خانه تکانی شامل آنها شده، برخی از فرماندهان یگان‌‌هایی هستند که در غزه و در عملیات زمینی در این منطقه شرکت کرده‌اند در حالی که برخی دیگر از این فرماندهان به پست‌های دیگری منتقل شده‌اند.

خبر مرتبط
ممانعت اسرائیل از رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به غزه

اقتصادنیوز: یک سازمان بین المللی از مانع تراشی‌های رژیم صهیونیستی در مسیر رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان نوار غزه انتقاد کرد و این کار را مرگ دسته جمعی ساکنان غزه خواند.

در این بین تغییرات صورت گرفته با انتقادات شدیدی در میان اعضای ائتلاف حاکم مواجه شده است و بتسلئیل سموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در اظهارات انتقادی خطاب به هالیوی گفت: گرفتن ژست پیروزی به آن معنی است که فرماندهان شکست خورده چهره ارتش را در سال‌های آینده مشخص کنند، باید بعد از جنگ اصلاحات عمده‌ای در ساختار فرماندهی ارتش ایجاد و فرماندهان مناسب را منصوب کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید