اسرائیل به تکاپو افتاد / تلاش برای نفوذ در میان رهبران قبایل غزه

کدخبر: ۶۳۵۶۶۳
اقتصادنیوز: سران قبائل و عشایر فلسطینی در نوار غزه از تلاش های ارتش رژیم صهیونیستی برای تماس با آنها به منظور تعیین وضعیت آنچه که شرایط اداره غزه پس از پایان جنگ عنوان می شود، خبر دادند.
اسرائیل به تکاپو افتاد / تلاش برای نفوذ در میان رهبران قبایل غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سران و رهبران قبایل و عشیره های فلسطینی حاضر در غزه از تماس های مکرر نیروهای اشغالگر صهیونیست با آنها به منظور جلب همکاری جهت کمک به اشغالگران برای ترسیم آنچه اداره امور نوار غزه پس از اتمام جنگ عنوان شده است، خبر می دهد.

حسنی المغنی، رئیس شورای عالی عشایر نوار غزه ضمن تایید تماس های مکرر فرماندهان ارشد نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی با سران و زعمای قبایل و عشایر فلسطینی حاضر در غزه افزود: نظامیان اسرائیلی در این تماس ها در ابتدا از رهبران قبایل درخواست می کردند تا ارتش اسرائیل را به منظور توزیع بهتر کمک های بشردوستانه ارسالی از سایر کشورها کمک نمایند اما تمامی سران قبایل و خانواده های آنها از قبول پیشنهاد اشغالگران خودداری کردند.

خبر مرتبط
افشای مذاکرات اسرائیل و قطر/شرط آتش‌بس اعلام شد؟

اقتصادنیوز: در حالی هیات عالی رتبه صهیونیستی به ریاست دیوید بارنیا، رئیس سازمان جاسوسی این رژیم عازم قطر برای مذاکرات صلح شده است که رسانه‌ها جزئیات مختلفی از مذاکرات احتمالی دو طرف را افشا کرده اند.

المغنی افزود: عشایر غزه ضمن رد پیشنهاد اشغالگران بر این نکته تاکید کرده اند که غیرممکن است که حکومتی به جای دولت غزه زمام اداره امور در این باریکه را در دست گیرد و علاوه بر این اداره کلیه امور و برقراری هماهنگی میان گروه های مختلف فلسطینی تنها باید از طریق حکومت قانونی و مشروع غزه صورت پذیرد.

اسرائیل پس از تخریب زیرساخت های اداری دولت غزه در تلاش است تا از طریق یارگیری در میان قبایل و عشایر فلسطینی حاضر در غزه زمینه اداره امور را از طریق ایجاد گروه های محلی و منطقه ای و جذب جوانان قبایل مختلف فبسطینی در دست گیرد. مقامات اسرائیلی امیدوار بودند تا از طریق در اختیار گذاشتن کمک های بین المللی در میان سران عشایر، زمینه همکاری آنها را با نیروهای اشغالگر صهیونیست فراهم آورده و از ظرفیت های موجود در جامعه فلسطینی غزه برای شناسایی و ترور رهبران و فرماندهان مقاومت فلسطین استفاده کنند.

در همین راستا رئیس شورای عالی عشایر غزه اظهار داشت: قبایل غزه هرگز این مسئله را که به جایگزینی برای دولت غزه مبدل شوند نخواهند پذیرفت. المغنی در پایان تاکید کرد هرگونه تماس با عشایر فلسطینی حاضر در غزه تنها باید از کانال دولت رسمی و قانونی غزه صورت پذیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی