افسر آلمانی به جاسوسی برای روسیه متهم شد

کدخبر: ۶۳۵۷۹۵
اقتصادنیوز: یک تبعه آلمانی که دادستانی فدرال او را فقط با نام «توماس اچ» معرفی کرد، به تلاش برای انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس اطلاعات روسیه متهم شده است.
افسر آلمانی به جاسوسی برای روسیه متهم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر دادستانی فدرال آلمان امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد یک افسر در آژانس تدارکات نظامی این کشور به تلاش برای انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس اطلاعات روسیه متهم شده است.

این تبعه آلمانی که دادستانی فدرال او را فقط با نام «توماس اچ» معرفی کرد، از ماه اوت در بازداشت به سر می‌برد.

او متهم است که از ماه مه سال گذشته به ابتکار خود بارها به کنسولگری روسیه در بُن و سفارت روسیه در برلین مراجعه کرده است تا پیشنهاد همکاری بدهد.

مقامات هشدار داده‌اند که آلمان، یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان سخت‌افزار نظامی به اوکراین، هدف اصلی «عملیات جاسوسی» روسیه است که از زمان حمله روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲، مقیاس آن افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر دادستانی فدرال آلمان گفت در یک مورد، توماس اچ اطلاعات به دست آمده در طول کار خود را با این هدف که به یک سرویس اطلاعاتی روسیه منتقل شود، تحویل داد.

او در کوبلنتس، مقر آژانس تدارکاتی در غرب آلمان دستگیر شد و خانه و محل کارش مورد تفتیش قرار گرفت. ماهیت اطلاعاتی که او تلاش داشت به مسکو منتقل کند، مشخص نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی