حمایت قاطع فلسطینی‌ها از عملیات طوفان الاقصی

کدخبر: ۶۳۶۰۴۴
اقتصادنیوز: نتایج یک نظرسنجی نشان داد که با گذشت بیش از پنج ماه از آغاز عملیات طوفان الاقصی، اغلب فلسطینی‌ها عملیات مقاومت در هفتم اکتبر علیه اشغالگران اسرائیلی را تایید می‌کنند.
حمایت قاطع فلسطینی‌ها از عملیات طوفان الاقصی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرکز مطالعات سیاسی فلسطین نظرسنجی جدیدی را در مناطق کرانه باختری و نوار غزه طی روزهای پنجم الی دهم ماه جاری میلادی (مارس) انجام داد.

طبق نتایج این نظرسنجی، با گذشت بیش از پنج ماه از عملیات طوفان الاقصی، تصمیم جنبش حماس در حمله هفتم اکتبر به شهرک‌های صهیونیست‌نشین مورد تایید و حمایت فلسطینیان است تاجایی‌که ۷۱ درصد آن‌ها این تصمیم را درست می‌دانند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که «میزان رضایت از حماس بالا و پایدار است و به ۷۲ درصد می‌رسد. همچنین  ۶۴ درصد فلسطینی‌ها پیش‌بینی می‌کنند این جنبش از جنگ پیروز بیرون بیاید.»

خبر مرتبط
نظامیان اسرائیل نمازگزاران فلسطینی را از مسجد الاقصی بیرون کردند

اقتصادنیوز: نظامیان اسرائیل با یورش به صحن‌های مسجد الاقصی نمازگزاران فلسطینی را وادار به خروج کردند.

همچنین، سه چهارم فلسطینی‌ها بر این باورند که جنگ جاری در غزه «اهتمام بین‌المللی نسبت به این مناقشه» را احیا کرده و ممکن است به افزایش میزان به رسمیت شناختن کشور فلسطین منجر شود.

بر اساس نتایج این نظرسنجی «۷۰ درصد ساکنان غزه تاکید کردند که این باریکه را حتی در صورت فروریختن دیوار میان رفح و مصر ترک نخواهند کرد.»

همچنین در خصوص مرحله پسا جنگ غزه، ۷۳ درصد فلسطینیان با طرحی که به موجب آن آمریکا و ائتلاف عربی شامل مصر، عربستان سعودی و اردن، چشم‌اندازی را برای تقویت و اصلاح تشکیلات خودگردان فلسطین ارائه می‌کنند و به مذاکرات بر اساس«راه‌حل ۲ دولتی» و دستیابی به «صلح عربی- اسرائیلی» باز می‌گردند، مخالف هستند.

خبر مرتبط
سناتورهای آمریکایی صدای فلسطینی‌ها شدند/ درخواست مهم از بایدن

اقتصادنیوز: گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین شده‌اند.

علاوه بر این «۸۳ درصد فلسطینی‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند رضایت خود را درباره یمن که عملیات نظامی علیه کشتی‌های مرتبط با اشغالگر در دریای سرخ و در حمایت مردم غزه صورت می‌دهد ابراز کردند.»

این نظرسنجی «عدم وجود رضایتمندی نسبت به ایالات متحده آمریکا را نشان می‌دهد که در جنگ نسل‌کشی اشغالگران علیه ساکنان غزه حمایت‌هایی را در سطوح مختلف از صهیونیست‌ها به عمل آورده است. زیرا میزان رضایتمندی آن‌ها تنها به یک درصد رسید.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید