آخرین وضعیت راه های کشور از زبان سردار سلیمانی

کدخبر: ۶۳۷۲۳۷
اقتصادنیوز : معاون عملیات ترافیک پلیس راهور آخرین وضعیت راه‌های کشور را تشریح کرد و گفت که هنوز ۹۸۰ هزار خودرویی که از تهران خارج شده‌اند بازنگشته‌اند.
آخرین وضعیت راه های کشور از زبان سردار سلیمانی

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از مهر ، سردار سلیمانی معاون عملیات ترافیک پلیس راهور در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: از ۲۴ ام اسفند ماه طرح نوروزی آغاز شد و تا این لحظه طبق آخرین آمار موجود، غریب به ۴۰۰ میلیون تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است.

 

وی افزود: متأسفانه به دلیل بی احتیاطی، خستگی، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ، داشتن سرعت بالا نسبت به شرایط محیطی است منجر به تصادفات و حوادث ناگوار جاده‌ای شده است.

خبر مرتبط
توصیه مهم پلیس راهور به شهروندان تهرانی/ از تردد غیر ضروری پرهیز کنید

اقتصادنیوز : معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از بارش برف در برخی معابر پایتخت خبر داد.

سردار سلیمانی گفت: گرچه آمار کنونی به نسبت سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد اما با این وجود ۶۱۷ نفر جان باخته و بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند. تعداد روزانه فوتی‌ها ۴۱ نفر در شبانه روز و حدود ۱۰۰ نفر مجروح حاصل این حوادث بوده است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ادامه داد: استان‌های تهران، کرمان فارس خراسان رضوی و خوزستان بیشترین سهم در حوادث رانندگی را داشته‌اند. میزان تصادفات به لحاظ مقصد برای محورهای همین استان‌ها ثبت شده است.

وی افزود: در حال حاضر کلیه معابر کشور باز است اما ترافیک پر حجم و سنگین در مسیرهای منتهی به کلان شهرها به تهران (از سمت شمال) مسیر آزادراه تهران-کرج، کرج-قزوین، تهران-قم، تهران- اراک همدان، مسیرهای منتهی به مشهد مقدس، اصفهان و شیراز سنگین گزارش شده است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور در خصوص حجم ترددها بیان کرد: به نسبت روزهای گذشته از ۷‌ام فروردین ماه شاهد حجم تردد بیشتر در محورها بوده‌ایم، با اینکه با کاهش ۳ درصدی تردد نسبت به سال گذشته داشته‌ایم اما در این حجم در طی چند روز گذشته افزایشی بوده. روز گذشته ۴ درصد به نسبت تردد سال گذشته افزایش تردد داشته‌ایم.

سردار سلیمانی در پایان گفت: با توجه به انباشت خودروها در استان‌های مازندران گیلان آذربایجان شرقی و بخش‌هایی از نوار جنوبی کشورمان آماری که نشان می‌دهد بالغ بر ۹۸۰ هزار وسیله نقلیه که از تهران خارج شده‌اند و همچنان برنگشته‌اند، شاهد روزهای پر ترددی خواهیم بود.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید