واکنش تند روسیه به حمله اسرائیل به سوریه

کدخبر: ۶۳۷۲۶۴
اقتصادنیوز:ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه حملات اسرائیل علیه سوریه را محکوم کرد و آن‌ها تحریک‌آمیز وغیرقابل قبول خواند.
 واکنش تند روسیه به حمله اسرائیل به سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، زاخارووا در کنفرانسی خبری در این رابطه گفت: ما قویا این اقدامات نظامی تحریک‌آمیز که ممکن است تبعات بسیار خطرناکی به دنبال داشته باشند را محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی را «غیرقابل قبول» خواند.

خبر مرتبط
واکنش ایران به حملات شب گذشته اسرائیل به حلب سوریه

اقتصادنیوز: ایران حملات هوایی شب گذشته اسرائیل به مناطقی از استان حلب در سوریه را شدیدا محکوم کرد.

بامداد امروز همزمان با حملات هوایی رژیم صهیونیستی به حومه حلب، برخی گروه‌های تروریستی نیز حمله پهپادی را علیه سوریه آغاز کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه با آن مقابله کرد.

همچنین این رژیم عصر پنج‌شنبه از جولان اشغالی حمله‌ای را علیه حومه دمشق انجام داد که در نتیجه آن دو غیرنظامی سوری زخمی شدند.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حملات هوایی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به برخی نقاط در حومه حلب را که منجر به شهید و زخمی شدن چند غیرنظامی و نظامی این کشور و وارد آمدن خساراتی مالی به اموال عمومی و شخصی شد، محکوم و اعلام کرد «حملات مکرر اسرائیل ماهیت خصمانه و خوی وحشی آن را ثابت کرده و نشان می‌دهد که این رژیم دلیل بی‌ثباتی منطقه است.»

این وزارتخانه در ادامه نیز تاکید کرد «اتفاقی نیست که رژیم صهیونیستی همزمان با حملات گروه‌های همپیمان با خودش دست به حمله به سوریه می‌زند.»

دمشق در پایان بیانیه خود از تمام کشورهای جهان خواست به مسئولیت‌های خود در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض جدی و مکرر اصول قوانین بین‌المللی و قوانین بین‌المللی انسانی عمل کرده و این رژیم و حامیانش را به توقف حملات و جنایاتش در فلسطین، سوریه و لبنان ملزم کنند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۹ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید