ترکش اصلاحات زلنسکی به نزدیکترین متحدش برخورد کرد

کدخبر: ۶۳۷۴۷۹
اقتصادنیوز:رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه اصلاحات گسترده در کابینه این کشور، یکی از مشاوران و همراهان قدیمی خود را اخراج کرد.
ترکش اصلاحات زلنسکی به نزدیکترین متحدش برخورد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سرگئی شفیر» یکی از اندک مقامات باقی‌مانده در دولت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین بود که از ابتدای ریاست‌جمهوری وی در ۲۰۱۹ در کنار او حضور داشت. پیش از ورود زلنسکی به دنیای سیاست نیز شفیر به همراه او یک استودیوی کمدی تاسیس کرده و از همراهان او در دنیای کسب‌وکار بود.

خبر مرتبط
زلنسکی: اگر کمک های آمریکا نرسد، مجبور به عقب نشینی هستیم

اقتصادنیوز :ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت که اگر کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب‌نشینی کند.

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، در روزهای اخیر زلنسکی سه مشاور مستقل خود در امور ریاست‌جمهوری و همچنین دو نماینده تام‌الاختیار به نام‌های «ناتالیا پوشکاروا» و «آلیونا وربیتسکایا» را اخراج کرد. دو چهره مذکور به ترتیب وظایف مربوط به داوطلبان نظامی و حقوق سربازان ارتش را بر عهده داشتند.

این اخراج‌ها بخشی از برنامه نوسازی کابینه زلنسکی هستند که او از ابتدای سال میلادی جاری در پیش گرفته است. «والری زالوژنی» رئیس سابق ارتش اوکراین برجسته‌ترین مقامی است که قربانی این طرح شده است. او در ماه میلادی گذشته جای خود را به «الکساندر سیرسکی» داد. گفته می‌شود زالوژنی که در سال میلادی گذشته علناً اظهاراتی را علیه وضعیت خطوط مقدم اوکراین مطرح کرد، به مدت چندین ماه با زلنسکی درگیری‌هایی داشت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی