سنتکام ادعا کرد؛ سقوط 2 پهپاد یمنی

کدخبر: ۶۳۷۶۱۵
اقتصادنیوز: سنتکام ادعا کرد که در دفاع از خود ۲ پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن منهدم کرده است.
سنتکام ادعا کرد؛ سقوط 2 پهپاد یمنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام یکشنبه شب در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس مدعی ادعا کرد که یک پهپاد را بر فراز دریای سرخ و یک پهپاد دیگر را که آماده پرتاب بود، منهدم کرد.

در این بیانیه آمده است: مشخص شد که این پهپادها تهدیدی علیه آمریکا و نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه هستند. این اقدامات در راستای حفاظت از نیروهایمان، تضمین آزادی دریانوردی و امن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای آمریکا، ائتلاف و کشتی‌های تجاری ضروری است.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده است که هدف از این عملیات فقط دفاعی خواهد بود.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.​

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید