انتقاد شدید چین از مقررات آمریکا در زمینه صادرات نیمه‌رساناها

کدخبر: ۶۳۷۶۵۷
اقتصادنیوز: چین با انتقاد از تشدید قوانین آمریکا در زمینه صادرات نیمه‌رساناها، اعلام کرد این قوانین موانع بیشتری را برای تجارت و ابهامات بیشتری در صنعت تراشه، ایجاد کرده است.
انتقاد شدید چین از مقررات آمریکا در زمینه صادرات نیمه‌رساناها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دولت بایدن هفته گذشته با هدف سخت‌تر کردن دسترسی چین به تراشه‌های هوش مصنوعی و ابزارهای ساخت تراشه، در قوانین بازنگری کرد که در راستای اقدامات گسترده تر برای محدود کردن صنعت تراشه‌سازی چین به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا، مفهوم امنیت ملی را گسترش داده، خودسرانه قوانین را بازنگری کرده و اقدامات کنترلی را تشدید کرده است و همچنین ابهامات زیادی را برای صنعت نیمه‌رسانای جهانی به وجود آورده است.

خبر مرتبط
جنگ سرد دیجیتالی میان آمریکا و چین بالا گرفت / جدال فناورانه بین 2 قدرت بزرگ جهان

اقتصادنیوز:گروهی از نمایندگان هر دو حزب آمریکا ماه گذشته، برای رفع نگرانی‌های امنیت ملی، لایحه قانونی را معرفی کردند که به شرکت چینی بایت دنس، ۶ ماه فرصت می‌دهد تا اپلیکیشن ویدئویی محبوب تیک‌تاک را بفروشد یا با ممنوعیت در آمریکا روبرو شود.

این سخنگو در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: این اقدام آمریکا، به طور جدی بر همکاری دوجانبه سودمند بین شرکتهای چینی و خارجی تاثیر گذاشته و به حقوق و منافع مشروع آنها لطمه می‌زند. چین قاطعانه با این امر مخالف است.

آمریکا در اکتبر گذشته، قوانینی را وضع کرد که صادرات به چین را ممنوع کرد و کسب و کار شرکتهایی نظیر انویدیا و AMD، تحت تاثیر این تنشها قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: پکن آماده همکاری با همه طرف‌ها برای تقویت همکاری‌های سودمند متقابل و ارتقای امنیت و ثبات صنعت جهانی نیمه‌رسانا و زنجیره تامین است.

یک مقام وزارت بازرگانی آمریکا هفته گذشته به رویترز گفت: واشنگتن با مضاعف کردن تلاش برای جلوگیری از تقویت توانمندیهای تراشه‌سازی چین، از متحدان خود می‌خواهد شرکت‌های داخلی را از خدمات رسانی به ابزارهای خاص تولید تراشه برای مشتریان چینی، منع کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید