آمریکا دادن چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به کنسولگری ایران در سوریه را رد کرد

کدخبر: ۶۳۷۸۱۷
اقتصادنیوز: تارنمای خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد: واشنگتن «هیچ دخالتی» در حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.
آمریکا دادن چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به کنسولگری ایران در سوریه را رد کرد

به گزاشر اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  تارنمای خبری آمریکایی آکسیوس، ‌پیام ایالات متحده به ایران در مورد دخالت نداشتن دولت آمریکا در حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را پیامی «نادر» عنوان کرد و مدعی نگرانی عمیق دولت بایدن نسبت به تشدید تنش‌های منطقه ای شد.

به نوشته این رسانه،«جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده طی پیامی به تهران گفته که «هیچ دخالت» یا اطلاع گسترده ای در مورد حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.

آکسیوس ادعا کرد: این پیام نشان می‌دهد که دولت بایدن عمیقاً نگران است که حمله (رژیم) اسرائیل به این موضع دیپلماتیکی ایران، تنش‌های منطقه‌ای را تشدید و به از سرگیری حملات علیه نیروهای آمریکایی در خاورمیانه منجر شود.

این رسانه آمریکایی همچنین به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی عنوان کرد که ایالات متحده این موضوع را مستقیم به ایران اعلام کرده است.

خبر مرتبط
سفر مهم مشاور امنیت ملی آمریکا به عربستان سعودی

اقتصادنیوز: وب سایت صهیونیستی واللا مدعی شد که مشاور امنیت ملی آمریکا برای بررسی عادی‌سازی روابط بین تل‌آویو و ریاض امروز (سه‌شنبه) به عربستان سعودی سفر می‌کند.

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی و آمریکایی می گویند که رژیم صهیونیستی چند دقیقه قبل از حمله نیروی هوایی خود به کنسولگری ایران در دمشق، ‌به دولت بایدن اطلاع داد، اما در عین حال منتظر چراغ سبزی از آمریکا نبود.

در همین حال، یک مقام آمریکایی گفت که جزئیات این عملیات نظامی زمانی از سوی رژیم اسرائیل به آمریکا اعلام شد که جت های نظامی این رژیم در آسمان بودند. به عنوان مثال، اسرائیلی‌ها به ایالات متحده نگفته بودند که قصد دارند ساختمانی در محوطه سفارت ایران را بمباران کنند.

خبر مرتبط
دبیر شورای امنیت ملی روسیه: ناتو گوش به فرمان آمریکاست

دبیر شورای امنیت ملی روسیه با انتقاد از سیاستهای سازمان آتلانتیک شمالی، تاکید کرد: ناتو گوش به فرمان واشنگتن است.

آکسیوس نوشت: این حمله اندکی قبل از آغاز تماس ویدئویی «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده، با مقامات ارشد اسرائیلی در مورد گزینه‌های جایگزین برای تهاجم زمینی اسرائیل به رفح انجام شد.

به گزارش ایرنا، منابع خبری عصر دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ از حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان نزدیک سفارت ایران در دمشق خبر دادند که بر اساس آن، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و خودروهای مقابل آن نیز خسارت دیدند.

در همین رابطه، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی