انتقاد بایدن از اسرائیل به دلیل عدم حمایت از کارکنان امدادرسانی در غزه

کدخبر: ۶۳۸۰۰۸
رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: برای حفاظت از غیرنظامیان و کارکنان امدادرسانی که تحویل کمک‌های به غیرنظامیان تلاش می‌کنند اقدام کافی انجام نداده است.
انتقاد بایدن از اسرائیل به دلیل عدم حمایت از کارکنان امدادرسانی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بایدن چهارشنبه در بیانیه‌ای با اشاره به کشته شدن هفت تن از کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» توسط اسرائیل گفت: آنها در حال تامین غذا برای غیرنظامیان گرسنه در میانه جنگ بودند. آنها افرادی شجاع و از خود گذشته بودند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که اسرائیل «وعده داده تحقیقات کاملی انجام بدهد» اما «این تحقیقات باید سریع باشد و یافته‌های آن عمومی شود.»

وی اظهار کرد که «برای حفاظت از غیرنظامیان» و «کارکنان امدادرسانی که تحویل کمک‌های به غیرنظامیان تلاش می‌کنند اقدام کافی انجام نداده است.»

سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات اسرائیل در روز دوشنبه برابر با اول آوریل ۲۰۲۴ در غزه باعث کشته شدن هفت امدادگر این سازمان شده است. در این حادثه راننده فلسطینی آنها نیز جان خود را از دست داده است.

این حمله ساعاتی پس از آن روی داد که اعضای این گروه غیردولتی با یک کشتی حاوی کمک‌های غذایی به نوار غزه رسیدند و به مناطق شمالی آن رفتند.

همچنین تصاویری از اجساد پنج کشته منتشر شد که در بیمارستان شهدای الاقصی در شهر «دیر البلح» در مرکز غزه قرار داشتند و تعدادی از آنها لباس‌هایی با آرم خیریه پوشیده بودند.

بر اساس بیانیه این سازمان، کشته‌شدگان استرالیایی، لهستانی، کانادایی-آمریکایی، انگلیسی و فلسطینی بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید