حمله رابرت اف کندی به بایدن/ او بیشتر از ترامپ برای آمریکا خطرناک است

کدخبر: ۶۳۸۰۴۱
اقتصادنیوز: رابرت اف. کندی جونیور، از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفت، بایدن می‌تواند بیش از ترامپ خطر بزرگتری برای دموکراسی آمریکا باشد.
حمله رابرت اف کندی به بایدن/ او بیشتر از ترامپ برای آمریکا خطرناک است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رابرت اف. کندی جونیور در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی.ان.ان به مسدود شدنش در بسیاری از پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی در دوران ریاست جمهوری جو بایدن اشاره کرد و آن را تلاشی برای سانسور نظرات سیاسی دانست که نقض متمم نخست قانون اساسی ایالات متحده محسوب می‌شود.

وی همچنین این سانسور را فشاری از سوی کاخ سفید دانست.

صفحه اینستاگرام رابرت اف. کندی جونیور در سال ۲۰۲۱ بابت گزارش شرکت متا درباره اینکه وی بارها ادعاهایی درباره کروناویروس یا واکسن‌های آن منتشر کرد، مسدود شد. این حساب کاربری در سال ۲۰۲۲ کمی پس از آغاز به کار کارزار انتخاباتی این کاندیدا به حالت عادی برگشت.

خبر مرتبط
بایدن گروگان اسرائیل شد؛ نقشه‌های آمریکا عقیم ماند/ دلیل شکست تقلای واشنگتن برای توقف جنگ

اقتصادنیوز: با تداوم جنگ در سرزمین های اشغالی، سوالی که ذهن بسیاری از ناظران را درگیر کرده، انفعال بایدن است.از همین رو گروهی از ناظران به بررسی چرایی سکوت رئیس جمهوری آمریکا در برابر تل آویو پرداخته اند.

در دسامبر همان سال، دیوان عالی آمریکا وی را از پیوستن به یک پرونده مربوط به ارتباط دولت بایدن با پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل پست‌هایی که دولت آن را اطلاعات نادرست می‌دانست، منع کرد. این سیاستمدار همچنین پرونده مشابهی در دادگاه بدوی داشت.

رابرت اف. کندی جونیور همچنین بیان کرد، بایدن نخستین ریاست جمهوری در تاریخ آمریکاست که به دنبال بسیج آژانس‌های فدرال برای ساکت کردن اپوزیسیون و مخالفان سیاسی خود است.

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت، با اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نقشی در یورش ششم ژانویه به کنگره داشت، اما بزرگترین خطر و تهدید برای دموکراسی آمریکا بایدن است.

خبر مرتبط
انتقاد تندوتیز قانونگذار آمریکایی به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره

اقتصادنیوز: نماینده فلسطینی الاصل مجلس نمایندگان آمریکا (سه شنبه) به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره واکنش نشان داد.

سال گذشته میلادی، رابرت کندی جونیور در مقابل کمیته فرعی قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره سوءاستفاده‌های دولت فدرال شهادت داد و در آنجا به عنوان بخشی از تحقیقات جمهوری‌خواهان مجلس در مورد ادعای سانسور رسانه‌های اجتماعی علیه محافظه‌کاران سخنرانی کرد. این سیاستمدار همچنین آزادی بیان را در مرکزیت کمپین ریاست جمهوری خود قرار داده است.

کندی ۷۰ ساله پسر رابرت کندی، دادستان سابق کل آمریکا و برادر زاده جان اف.کندی، رئیس جمهور  سابق این کشور است که در دهه 60 میلادی ترور شد. او بابت انتقادهایش از واکسن‌ها و همچنین درخواست برای پایان جنگ‌های نیابتی تحت رهبری آمریکا مشهور شده است.

وی که پیشتر کاندیدای حزب دموکراتیک بود، اکنون به صورت مستقل برای انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ کاندیدا شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید