توهین بی سابقه ترامپ به مهاجران غیرقانونی

کدخبر: ۶۳۸۰۹۵
اقتصادنیوز : دونالد ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی، مهاجرانی را که به صورت غیرقانونی به آمریکا آمده‌اند «حیوان» خواند و گفت آن‌ها خشونت را همراه خود به ایالات متحده می‌آورند.
 توهین بی سابقه ترامپ به مهاجران غیرقانونی

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در سخنرانی تبلیغاتی خود مهاجرانی را که به‌صورت غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده‌اند «حیوان» خطاب کرد.

این رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه در سخنرانی انتخاباتی خود به چند پرونده جنایی اشاره کرد که متهمان آن‌ها مهاجران غیرقانونی هستند. ترامپ سپس مدعی شد که باتوجه‌به این شرایط، اگر او در انتخابات ریاست‌جمهور امسال آمریکا پیروز نشود، این کشور در خشونت و هرج‌ومرج غرق خواهد شد.

خبر مرتبط
ترامپ چگونه از توقیف امپراطوری تجاریش جلوگیری کرد ؟

اقتصادنیوز : رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که دونالد ترامپ اقدام به ثبت وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری در پرونده قضایی خود به اتهام کلاهبرداری در نیویورک کرده و از توقیف دارایی‌اش توسط مقام‌های ایالتی که امپراتوری تجاری او را با مشکل مواجه می‌کرد، جلوگیری کرده است.

به گزارش رویترز، او در سخنرانی دیگری در ویسکانسین، با طرح اظهاراتی مشابه گفت انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ برای مردم آمریکا حکم «نبرد نهایی» را دارد.

او با اشاره پرونده قتل یک دانشجوی ۲۲ساله در ایالت جورجیا که مظنون اصلی آن یک مهاجر غیرقانونی از ونزوئلا است، گفت: «دموکرات‌ها می‌گویند لطفاً آن‌ها (مهاجران) را حیوان خطاب نکن؛ آن‌ها انسان هستند. من می‌گویم نه، انسان نیستند، آن‌ها انسان نیستند؛ حیوان هستند.»

ترامپ بارها مدعی شده مهاجرانی که به‌صورت غیرقانونی از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا می‌شوند، در کشورهای متبوع خود از زندان گریخته‌اند و جرم و جنایت را به همراه خود به آمریکا وارد می‌کنند.

این در حالی است که گرچه اطلاعات جامعی درباره وضعیت مهاجرت مجرمان در آمریکا در دست نیست، اما محققان می‌گویند مهاجران ساکن در آمریکا نسبت به شهروندان تبعه این کشور آمار جرم و جنایت بیشتری ندارند.

بااین‌حال، ترامپ همچنان در سخنرانی‌های انتخاباتی خود به پرونده‌های قتلی اشاره می‌کند که متهمان آن‌ها مهاجران غیرقانونی هستند. او همچنین مدعی است که با خانواده قربانیان دیدار کرده است؛ ادعایی که در چند مورد توسط بستگان مقتول زیر سوال رفته است.

 

 

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید