خبر خوش روسیه برای طالبان

کدخبر: ۶۳۸۰۹۹
اقتصادنیوز : روسیه اعلام کرد موضوعات مهمی وجود دارد که بایستی درباره آنها با رهبران طالبان افغانستان صحبت شود و اقداماتی برای خارج کردن و حذف نام طالبان از فهرست سازمان‌های «تروریستی» روسیه انجام گیرد.
 خبر خوش روسیه برای طالبان

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: افغانستان کشوری در نزدیکی ماست و به هر حال، ما با آنها ارتباط داریم.

 

به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی کرملین ادامه داد: ما باید راه‌حلی برای این مسائل بیابیم که مستلزم مذاکره است. به همین دلیل ما با آنها مانند دیگران رفتار می‌کنیم و ارتباط داریم. آنها حاکمیتی دوفاکتو در افغانستان دارند.

خبر مرتبط
واکنش طالبان به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران/ نقض موازین دیپلماتیک است

اقتصادنیوز: وزارت خارجه حکومت سرپرستی افغانستان در بیانیه‌ای حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق را نقض آشکار موازین دیپلماتیک و اقدامی تحریک‌آمیز عنوان کرد.

پسکوف به این موضوعاتی که بایستی با طالبان در افغانستان مورد بحث قرار گیرد، اشاره‌ای نکرد.

در هفته‌های اخیر روسیه شاهد یکی از بدترین حملات تروریستی بود که در جریان آن اتباع تاجیکستانی با حمله به سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو اقدام به تیراندازی و آتش زدن سالن مذکور کردند که در نتیجه آن ۱۴۴ تن کشته شدند.

داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت و مقام‌های آمریکایی نیز گفتند که بر اساس اطلاعات آنها، داعش شاخه خراسان مسئول این حمله بوده است. روسیه نیز اعلام کرد که در حال انجام تحقیقاتی درباره این مساله است که این حمله از سوی اوکراین انجام شده اما کی‌یف و واشنگتن قویا این ادعا را رد کرده‌اند.

طالبان در سال ۲۰۲۱ و پس از خروج نیروهای خارجی تحت امر آمریکا بار دیگر قدرت را در افغانستان به دست گرفته اما هنوز در فهرست سازمان‌هایی است که در روسیه «تروریست» به شمار می‌روند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید