درخواست کمک بایدن از مصر و قطر برای توافق حماس و اسرائیل

کدخبر: ۶۳۸۵۹۰
رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که رئیس جمهوری آمریکا از مصر و قطر درخواست کرده حماس را برای توافق با اسرائیل راضی کنند.
درخواست کمک بایدن از مصر و قطر برای توافق حماس و اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به سران مصر و قطر از آنها خواسته است که حماس را برای توافق با رژیم صهیونیستی تحت فشار قرار داده و راضی کنند.

بر اساس این گزارش، این درخواست یک روز پس از آن مطرح شده است که بایدن از بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در جنگ غزه را بیشتر کند.راین در حالی است که منابع خبری گزارش دادند، دور جدید مذاکرات آتش بس غزه اویل هفته جاری در قاهره برگزار می‌شود.

یک مقام آمریکایی نیز در این باره گفت که بایدن معتقد است آتش‌بس باید بخشی از توافقنامه آزادی اسرا باشد از این رو، بایدن در تماس با نتانیاهو این پیام را مخابره کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی اقدامات کافی برای توافق در مورد اسرا را انجام نمی‌دهد و وی باید انعطاف‌پذیری بیشتری نشان دهد.

در همین حال، تارنمای آمریکایی آکسیوس نیز گزارش داد که بر اساس طرح فعلی که در حال مذاکره است، احتمال دارد که آتش بسی ۶ هفته‌ای برقرار شده و ۴۰ نفر از اسرای اسرائیلی شامل زنان و مردان بالای ۵۰ سال، سربازان زن و مردانی که در شرایط پزشکی وخیمی هستند، آزاد شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی