عملیات مقاومت فلسطین؛ 6 نظامی اسرائیل زخمی شدند

کدخبر: ۶۳۸۹۹۸
اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل امروز (یکشنبه) اذعان کرد که ۹ نظامی این رژیم در جریان عملیات مقاومت فلسطین در غزه زخمی شده اند.
عملیات مقاومت فلسطین؛ 6 نظامی اسرائیل زخمی شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار آمار و ارقام مرتبط با جنگ غزه طی ۶ ماه گذشته، اعلام کرد تاکنون ۹۱۰۰ راکت و موشک از نوار غزه شلیک شده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی که همواره آمار تلفات خود را پایین‌تر از واقعیت اعلام می‌کند، اضافه کرد که از هفتم اکتبر گذشته تاکنون ۶۰۰ نظامی اسرائیلی کشته شده اند.

خبر مرتبط
فوری/ عقب نشینی کامل ارتش اسرائیل از جنوب غزه

اقتصادنیوز: سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از عقب‌نشینی کامل نظامیان اسرائیلی از جنوب غزه خبر داد.

ارتش اشغالگر همچنین اذعان کرد: فقط در نبردهای زمینی، ۲۶۰ نظامی اسرائیلی جان باخته اند.

بنا به اعلام ارتش رژیم تل آویو، ۴۱ نظامی این رژیم نیز در جریان عملیات ها کشته شده اند. ارتش این رژیم مدعی شد که مرگ ۲۰ تن از آنها بر اثر آتش نیروهای خودی بوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد: سه هزار و ۱۸۸ نظامی اسرائیلی نیز از ابتدای جنگ در غزه زخمی شده اند.

خبر مرتبط
یونیسف: وضعیت غزه «شوکه‌کننده» است

اقتصادنیوز: مدیر اجرایی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) میزان و حجم ویرانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را «شوکه‌کننده» ارزیابی کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز امروز یکشنبه در سخنانی به هزینه سنگین جنگ در نوار غزه برای این رژیم اذعان کرد و گفت: من این مسأله را برای جامعه بین‌المللی روشن کردم که جنگ در غزه بدون بازگشت ربوده شده‌ها (اسرای صهیونیست) متوقف نمی‌شود.

وی مدعی شد: نبرد به سرعت درحال پیشروی و اسرائیل در یک قدمی پیروزی است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اذعان کرد: با این وجود ما بهای سنگینی را پرداخت کردیم.

خبر مرتبط
اسرائیل دست به اعتراف زد/ اعلام آمار تلفات رژیم صهیونیستی در غزه

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در جریان رویارویی با مقاومت فلسطین در مرکز و جنوب نوار غزه به کشته شدن چهار سرباز و مجروح شدن تعدادی دیگر از جمله ۲ تن که مجروحیت آنها وخیم توصیف شد، اعتراف کرد.

نتانیاهو اضافه کرد: ما آماده هستیم به توافق برسیم تا گروگان‌ها (اسرای صهیونیست) را از غزه آزاد کنیم اما نمی‌توانیم در این مسیر از حماس پیروی کنیم.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی