واکنش جهاد اسلامی فلسطین به شهادت قدیمی‌ترین اسیر فلسطینی

کدخبر: ۶۳۹۰۹۶
جنبش جهاد اسلامی فلسطین به شهادت اسیر ولید دقه، از قدیمی‌ترین اسرای فلسطینی، واکنش نشان داد.
واکنش جهاد اسلامی فلسطین به شهادت  قدیمی‌ترین اسیر فلسطینی

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جنبش جهاد اسلامی فلسطین شهادت اسیر ولید دقه از قدیمی‌ترین اسرای فلسطینی و ژنرال صبر و پایداری در زندان‌های رژیم صهیونیستی را به ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی تسلیت گفت.

این جنبش در بیانیه‌ای تاکید کرد که شهادت اسیر دقه در زندان رژیم صهیونیستی پس از مخالفت این رژیم با آزادی او به رغم پایان دوره اسارت ظالمانه‌اش و ابتلاء به بیماری سرطان، او را به نماد زنده رنج و دردهای اسرای قهرمان فلسطینی در سلول‌ها و بازداشتگاه‌های دشمن تبدیل کرد.

جهاد اسلامی عنوان کرد با ملت خود و خانواده‌های اسرا عهد می‌بندیم از هیچ تلاشی برای آزادی آن‌ها از زندان‌های دشمن دریغ نکنیم.

عصر امروز کمیته اسیران و آزادگان فلسطین در بیانیه‌ای از شهادت یکی از اسیران بیمار فلسطینی که در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی بود خبر داد.

این کمیته اعلام کرد که «ولید الدقه» اسیر بیمار فلسطینی بر اثر وخامت اوضاع جسمی و بیماری، در بیمارستان صهیونیستی «آساف هروویه» به شهادت رسیده است.

کمیته اسیران و آزادگان فلسطین بیان کرد: شهید اسیر ولید دقه در ۲۴ سالگی بازداشت شد و در سنی نزدیک به ۶۲ سال در زندان‌های دشمن به شهادت رسید. این اسیر در سال‌های بازداشت خود با جنایت‌های پزشکی متوالی از سوی دشمن روبرو شد.

وکیل شهید ولید دقه نیز در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد: این اسیر بر اثر کوتاهی پزشکی برنامه‌ریزی‌شده در زندان‌های اسرائیل به شهادت رسید. اسرائیل از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی مانع از دیدار خانواده این اسیر با وی شد و خانواده او خبری از آنچه بر این اسیر گذشته ندارند.

ولید دقه اندیشمند فلسطینی، ۶۲ ساله و از ساکنان اراضی اشغالی ۱۹۴۸ بود که از سال ۱۹۸۶ به اسارت رژیم صهیونیستی درآمد. وی در سال ۲۰۱۵ به سرطان خون مبتلا شد و در سال ۲۰۲۲ نیز به سرطان نادر میلوفیبروز مبتلا گشت. در مارس سال گذشته میلادی، در نتیجه کوتاهی پزشکی زندان‌های رژیم صهیونیستی حال این اسیر فلسطینی رو به وخامت نهاد.

سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل از رژیم صهیونیستی خواسته بود که بدون فوت وقت ولید دقه، اسیر ۶۲ ساله فلسطینی مبتلا به سرطان را که در بند این رژیم بود آزاد کند.

پیش از آن نیز دادگاه رژیم صهیونیستی با آزادی شهید اسیر ولید دقه پیش از پایان دوره محکومیتش مخالفت کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی