کاهش محبوبیت زلنسکی/ افزایش انتقادات به دولت اوکراین

کدخبر: ۶۳۹۳۷۳
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت رئیس جمهوری اوکراین کاهش یافته است.
کاهش محبوبیت زلنسکی/ افزایش انتقادات به دولت اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه آلمانی تاگس‌اشپیگل نوشت که محبوبیت زلنسکی به ۶۱ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه‌های آغازین پس از شروع جنگ محبوبیت وی بیش از ۸۰ درصد بود.

ویتالی کلیچکو شهرداری کی‌یف ماه مارس از تصمیم زلنسکی برای برکناری والری زالوژنی فرمانده ارتش اوکراین انتقاد و رئیس جمهوری را به گرایش‌های اقتدارگرایانه متهم کرد. اشتفان مایستر کارشناس امور شرق اروپا در شورای روابط خارجی آلمان به روزنامه تاگس‌اشپیگل گفت که انتقادات از رویکردهای اقتدارگرایانه زلنسکی در درون دولت اوکراین افزایش یافته است.

وی افزود که مردم اوکراین از ناکامی زلنسکی به وعده‌های انتخاباتی خود و همچنین ناتوانی وی در ایجاد صلح و ریشه‌کنی فساد خسته شده‌اند.

دوره پنج ساله ریاست جمهوری زلنسکی ماه آینده میلادی به پایان می‌رسد و وی با اعلام حکومت نظامی از برگزاری انتخابات جدید خودداری کرده است.

تاگس‌اشپیگل گزارش داد که زلنسکی در حال ترمیم کابینه و کنار گذاشتن افرادی است که از حمایت قابل توجه مردم برخوردارند. وی همچنین «کسانی را که بدون بلندپروازی‌های سیاسی به رئیس جمهوری وفادار هستند» جایگزین این افراد کرده است. این روزنامه آلمانی از زالوژنی به عنوان یک مثال بارز نام برد و نوشت که وی در میان مردم اوکراین همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است. به نوشته این روزنامه، زلنسکی تلاش می‌کند رقبای احتمالی را کنار بزند تا از لحاظ سیاسی برای وی خطری ایجاد نکنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی