افشاگری فرانسه از درخواست اوکراین/ ضد حمله جدید در راه است

کدخبر: ۶۳۹۹۸۸
اقتصادنیوز : یکی از مقام‌های فرانسوی که در مذاکرات با مقام‌های اوکراینی شرکت داشت به روزنامه فیگارو گفت، کی‌یف از پاریس درخواست کرده تا به ارتش اوکراین برای انجام یک ضد حمله جدید در سال ۲۰۲۵ کمک کند.
 افشاگری فرانسه از درخواست اوکراین/ ضد حمله جدید در راه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این مقام مسئول گفت: اوکراینی‌ها به ما گفتند که در سال جاری میلادی به آنها کمک کنیم تا بتوانیم خودمان را برای یک ضد حمله جدید در سال آتی میلادی آماده کنیم.

 

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: اوکراین به سیستم دفاعی هوایی SAMP/T نیاز دارد.

روزنامه فیگارو همچنین گزارش کرد، با این حال، کمپانی MBDA که موشک‌های Aster ۳۰ را برای این پلتفرم تولید می‌کند، نمی‌تواند در آینده نزدیک موشک‌های بیشتری را به کی‌یف ارائه دهد، چون ارتش فرانسه خودش به آنها نیاز دارد.

در ۴ ژوئن ۲۰۲۳، اوکراین اقدام به ضد حمله علیه روسیه کرد. کی‌یف تیپ‌هایی را مستقر کرد که توسط مربیان ناتو آموزش دیده و مجهز به تجهیزات غربی از جمله تانک‌های لئوپارد و چلنجر بودند.

سه ماه بعد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تلاش‌های کی‌یف شکست خورده و اوکراین متحمل تلفات زیادی شده است. چندین مقام غربی نیز اعتراف کردند که ضد حمله اوکراین موفقیت آمیز نبوده است.

کشورهای غربی از آغاز حمله روسیه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ کمک‌های نظامی و مالی به کی‌یف ارائه می‌کنند.

کرملین پیوسته نسبت به ادامه تحویل تسلیحات به کی‌یف هشدار داده و گفته است که این امر منجر به تشدید بیشتر درگیری خواهد شد.

در آوریل ۲۰۲۲، روسیه یادداشت دیپلماتیکی به همه کشورهای عضو ناتو درباره موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز هشدار داد که هرگونه محموله حاوی تسلیحات برای اوکراین به یک هدف مشروع برای روسیه تبدیل خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی