مردم اردن خواستار قطع کامل روابط کشورشان با اسرائیل شدند

کدخبر: ۶۴۰۰۴۸
اقتصادنیوز: نمازگزاران اردنی پس از برگزاری نماز جمعه در مسجد الحسینی در پایتخت این کشور، با برگزاری تظاهراتی خواستار توقف تجاوز اسرائیل و قطع روابط کشورشان با این رژیم شدند.
مردم اردن خواستار قطع کامل روابط کشورشان با اسرائیل شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شرکت کنندگان در این تظاهرات که با فراخوان ائتلاف ملی حمایت از مقاومت و کشورهای عربی، احزاب سیاسی و انجمن های جوانان در سومین روز از تعطیلات عید سعید فطر برگزار شد، اعلام کردند که جشن واقعی به مناسبت عید، پس از پیروزی مقاومت فلسطین و شکست اشغالگران صهیونیست خواهد بود.

تظاهرکنندگان از کشورهای عربی، اسلامی و کشورهای آزاده جهان خواستند برای پایان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه و شکستن محاصره آن و ارسال کمک های بشردوستانه و کالاهای اساسی برای اهالی این بخش از خاک فلسطین اقدام نمایند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، با سردادن شعارهایی در حمایت از مقاومت و رهبران آن، به طور ویژه به اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، شهادت فرزندانش توسط رژیم صهیونیستی را به وی تسلیت گفتند.

خبر مرتبط
ادامه حمایت اردن از غزه؛ مردم این کشور دوباره به خیابان‌ آمدند

منابع خبری اعلام کردند که شهروندان اردن روز گذشته برای حمایت از غزه دوباره به خیابان‌ها آمدند.

تظاهرکنندگان اردنی همچنین از دولت این کشور خواستند توافق سازش وادی عربه و صادرات گاز به رژیم صهیونیستی را لغو از صادرات میوه و سبزی به اراضی اشغالی جلوگیری نموده و بازداشت شدگان در تظاهرات سابق در حمایت از غزه را آزاد نماید.

عبدالفتاح الکیلانی، معاون دبیرکل حزب «آینده و زندگی» در سخنانی در این تظاهرات گفت: عید زمانی است که ما و مقاومت پیروز شویم و این مقاومت قهرمانانه در هفت ماه اخیر، سرآغاز مژده به تحقق این پیروزی است.

خبر مرتبط
پادشاه اردن و رئیس امارات برای پایان جنگ غزه راهکار دادند

اقتصادنیوز: رئیس امارات و پادشاه اردن درباره تحولات غزه و اهمیت تلاش برای پایان جنگ در این منطقه گفت‌وگوی تلفنی کردند.

الکیلانی افزود: شهادت فرزندان اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش حماس در روز عید سعید فطر، اثبات کرد ادعاهای فتنه گران فضای مجازی درباره رهبران مقاومت کاملا بی اساس است و آنها در خط مقدم جان فشانی و شهادت در نبرد برای آزادی فلسطین هستند.

معاون دبیرکل حزب آینده و زندگی اردن خاطرنشان کرد: اگر صهیونیست ها گمان می کنند که این اقدامات جنایتکارانه، باعث تضعیف و تسلیم رهبران مقاومت می شود، در اشتباه هستند. زیرا سران مقاومت استوار و پایدار هستند و هیچ گونه فداکاری مانع ادامه مبارزه از سوی آنها نخواهد شد.

این شخصیت حزبی اردن تأکید کرد فعالیت ها و فراخوان ها در حمایت از مردم غزه تا زمان پیروزی بر رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

از ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته، اردن شاهد برگزاری فعالیت ها و تظاهرات گسترده در حمایت از مردم فلسطین بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی