هشدار یونیسف نسبت به وضعیت کودکان در غزه

کدخبر: ۶۴۰۲۵۲
اقتصادنیوز: سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) وضعیت کودکان در نوار غزه را دردناک و غم انگیز توصیف کرد و نسبت به پیامدهای درازمدتِ تجاوزگری اسرائیل بر سلامت جسمی، رشد و سلامت روانی کودکان این منطقه هشدار داد.
هشدار یونیسف نسبت به وضعیت کودکان در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، «تنس اینگرام» سخنگوی یونیسف در منطقه رفح در جنوب نوار غزه اظهار داشت که کودکان نوار غزه بدون داشتن مکان امنی که بتوانند به آن پناه ببرند در درگیری ها و آسیب های متوالی و مداوم ناشی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه ساکنان این منطقه سرگردان شده اند.

خبر مرتبط
افشای نقش پررنگ شرکت‌های جاسوسی آمریکا در کشتار اسرائیل در غزه

اقتصادنیوز : یک رسانه آمریکایی در گزارشی افشا کرد که علاوه بر دولت آمریکا، شرکت‌های جاسوسی و اطلاعاتی این کشور نقش بسیار پررنگی در ارائه تجهیزات از جمله برنامه‌های پیشرفته هوش مصنوعی به ارتش اسرائیل جهت کشتار غیرنظامیان در غزه دارند.

سخنگوی یونیسف در عین حال اشاره کرد که به دلیل روحیه قوی که در بین ساکنان غزه وجود دارد، به رغم شرایط دشواری که مردم این منطقه با آن مواجه هستند، روزنه های امید را می بیند.

وی تاکید کرد که اگر کمک های انسانی کافی به نوار غزه برسد، هنوز فرصتی برای جلوگیری از قحطی در این منطقه وجود دارد اما دسترسی به کمک های بشردوستانه به ویژه در شمال این منطقه همچنان به شدت محدود است.

خبر مرتبط
حملات توپخانه‌ای علیه غزه شدت گرفت/ منطقه الصحابه زیر آتش جنگنده‌های اسرائیل

اقتصادنیوز: گزارش‌ها حاکی از آن است که حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه به ویژه مسجدها و خانه‌های فلسطینی‌ها در این باریکه طی بامداد امروز همچنان ادامه داشته است.

به گفته اینگرام، در یکی از سفرها که با همکارانش منتظر بوده تا اجازه داده شود که کمک ها وارد منطقه شود، خودرو آنها در معرض تیراندازی نظامیان ارتش رژیم اسرائیل قرار گرفته است.

وی افزود: وضعیت غزه غم انگیز است؛ به ویژه اینکه مشاهده می شود افراد از سوءتغذیه ناشی از قطع تولید مواد غذایی و محدودیت های اعمال شده برای ورود کمک ها به این منطقه رنج می برند و در نتیجه آن کودکان جان خود را از دست می دهند.

خبر مرتبط
حملات موشکی شدید به شهرک‌های اطراف غزه/ گردان‌های قدس بیانیه داد

اقتصادنیوز: گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهرک‌های اطراف نوار غزه را هدف حمله موشکی قرار داده است.

سخنگوی یونیسف ادامه داد: اینکه حداقل ۲۳ کودک در بیمارستان کمال عدوان به دلیل گرسنگی جان باختند، بسیار غم انگیز است.

وی با بیان اینکه وضعیت نوار غزه مستلزم باز بودن این گذرگاه به چند دلیل است، افزود: دلیل اول بخاطر افزایش حجم کمک ها است و دوم رسیدن کمک ها به شمال بصورت مستقیم است تا امکان ارائه کمک به شکل سریع و در مقیاس وسیع به کودکان و خانواده ها که نیاز مبرمی به مواد غذایی و کمک های غذایی دارند، فراهم شود.

اینگرام افزود که جنوب نوار غزه نیز در معرض خطر قحطی قرار دارد اما در عین حال معتقد است که اگر اجازه داده شود تا کمک‌ها به صورت فزاینده وارد همه مناطق نوار غزه شود، همچنان امکان جلوگیری از قحطی در مرکز و جنوب نوار غزه وجود دارد.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) در کنار تجاوزگری نظامی بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی به غزه، اوضاع این منطقه را فاجعه بار تر کرده است.

پیشتر منابع فلسطینی اعلام کرده بودند که شماری از نوزاد و کودکان فلسطینی در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه و کم آبی به شهادت رسیدند.

«کاترین راسل» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرده است: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید