نظرسنجی جدید در آمریکا/ نارضایتی مردم از ترامپ و بایدن

کدخبر: ۶۴۰۲۷۱
اقتصادنیوز: نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که مردم آمریکا هم رهبری «جو بایدن» ‌رییس جمهوری کنونی و هم زمامداری «دونالد ترامپ» ‌رییس جمهوری سابق آمریکا را بیشتر از آن که برای کشورشان مثبت ارزیابی کنند، ‌زیانبار توصیف کرده‌اند.
نظرسنجی جدید در آمریکا/ نارضایتی مردم از ترامپ و بایدن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها معتقدند هم دوران ریاست جمهوری بایدن و هم زمان ریاست‌جمهوری ترامپ، بیشتر از این که برای کشورشان مفید باشد، پیامدهای منفی در پی داشته است.

خبر مرتبط
جنجال تازه ترامپ درباره خاورمیانه

اقتصادنیوز: رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت، اگر رئیس جمهور آمریکا بود تنش ها امروز در خاورمیانه اتفاق نمی افتاد.

نظرسنجی منتشر شده از سوی مرکز تحقیقات نورک-آسوشیتدپرس نشان داد که آمریکایی‌ها معتقدند ریاست جمهوری بایدن به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، مهار نشدن مهاجرت و آسیب دیدگی روابط بین المللی به ضرر ایالات متحده بود.

از طرفی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که حضور ترامپ در کاخ سفید به حقوق رای، امنیت انتخابات، روابط بین‌الملل، قوانین سقط جنین و تغییرات آب و هوایی لطمه جدی وارد کرد.

خبر مرتبط
ترامپ به رئیس‌جمهور آمریکا تاخت/بایدن اسرائیل را رها کرده است

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور سابق آمریکا به خبرنگاران گفت: بایدن کلا کنترل موقعیت اسرائیل را از دست داده است. او اسرائیل را رها کرده است.

۵۸ درصد از مجموع پاسخ دهندگان (۸۷ درصد جمهوری خواهان) گفتند بایدن به خاطر هزینه‌های زندگی به کشور آسیب رسانده است. ۵۶ درصد از کل پاسخ‌دهندگان نیز می گویند که بایدن در موضوع مهاجرت و امنیت مرزی به کشور لطمه زده است. ۸۸ درصد از پاسخ‌دهندگان جمهوری‌خواه با این نظر موافق هستند.

۴۶ درصد از پاسخ دهندگان (۷۵ درصد دموکرات‌ها) گفتند دوره ریاست جمهوری ترامپ به حقوق رای و قوانین انتخابات لطمه زده است. در حالی که ۵۴ درصد از پاسخ دهندگان جمهوری خواه معتقدند که ترامپ به این موضوع کمک کرده است.

خبر مرتبط
ادعای جدید ترامپ/ مهاجران از کشورهای خوب به آمریکا نمی‌آیند!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور پیشین آمریکا از عدم ورود مهاجران از کشورهای به‌اصطلاح خوب به ایالات متحده انتقاد کرد.

۴۷ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی معتقدند بایدن و ترامپ هر دو به روابط ایالات متحده با سایر کشورها آسیب زده اند. البته اکثریت دموکرات‌ها انگشت اتهام را به سمت ترامپ نشانه گرفته‌اند و بیشتر جمهوری‌خواهان بایدن را مقصر می دانند.

ترامپ همچنین در دو موضوع سقط جنین و تغییرات آب و هوایی، بازخورد ضعیفی از سوی پاسخ دهندگان دریافت کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی