هشدار کانادا به اسرائیل درباره درگیری با ایران

کدخبر: ۶۴۰۹۰۴
اقتصادنیوز: وزیر خارجه کانادا به مقام‌های رژیم صهیونیستی هشدار داد که درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.
هشدار کانادا به اسرائیل درباره درگیری با ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ملانی جولی وزیر خارجه کانادا گفت که به مقام‌های رژیم صهیونیستی هشدار داده است که درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.

رویترز گزارش داد، وزیر خارجه کانادا که در یک نشست خبری سخن می‌گفت، با بیان اینکه اوتاوا نهایت تلاش خود را برای کاهش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه انجام می‌دهد، اظهار کرد: باید مطمئن شویم که درگیری به منطقه تسری پیدا نخواهد کرد.

خبر مرتبط
ادعای جدید کاخ سفید درباره حمله ایران به اسرائیل

اقتصادنیوز: سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایران هیچ پیامی به ما در مورد زمان و هدف حمله به اسرائیل نداد.

جولی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید برای بازگرداندن صلح در منطقه همکاری کنیم، افزود: به همین دلیل به همتای خود در (رژیم) اسرائیل به صراحت اعلام کردم که درگیری شما با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه کانادا پیشتر نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشته بود: با افزایش خطر حمله به اسرائیل، اوضاع امنیتی منطقه همچنان بسیار بی‌ثبات است و ممکن است که ناگهان تشدید شود.

وی افزود: ما سطح خطر را به «پرهیز از همه سفرها» به اسرائیل و کرانه باختری افزایش داده‌ایم. کانادایی‌ها باید خروج از طریق ابزارهای مسافرتی را مد نظر قرار دهند.

خبر مرتبط
شوک بزرگ به حامیان اسرائیل از حمله ایران

اقتصادنیوز: تحلیلگر لبنانی گفت: حملات تنبیهی جمهوری اسلامی ایران به رژیم رو به زوال اسرائیل در پاسخ به تداوم حملات مکرر رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با انتشار اطلاعیه‌ای، از انجام عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل با هدف تنبیه تل‌آویو برای حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه خبر داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز، اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی