پیش گویی جنجالی سفیر آمریکا در سازمان ملل

کدخبر: ۶۴۱۱۸۴
اقتصادنیوز: سفیر آمریکا در سازمان ملل امروز – چهارشنبه – گفت عضویت دائم تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل به راه‌حل ۲ دولتی کمک نخواهد کرد.
پیش گویی جنجالی سفیر آمریکا در سازمان ملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  «لیندا توماس گرینفیلد» سفیر آمریکا در سازمان ملل طی کنفرانس خبری در سئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایالات متحده برای به رسمیت شناختن درخواست تشکیلات خودگردان نسبت به عضویت دائم در سازمان ملل آماده است یا خیر، گفت: «این کار به فلسطینیان کمکی نخواهد کرد.»

خبرگزاری رویترز به نقل از سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نوشت: «ما فکر نمی‌کنیم که اجرای قطعنامه در شورای امنیت ما را به جایی برساند که بتوانیم به راه‌حل ۲ دولتی دست پیدا کنیم.»

او که با هدف حفظ فشارها علیه کره شمالی، روز سه‌شنبه به سئول سفر کرد، افزود «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا قاطعانه گفته است که واشنگتن از راه‌حل ۲ دولتی حمایت می‌کند و برای رسیدن به این راه‌حل در سریعترین زمان ممکن در تلاش است.

خبر مرتبط
بررسی درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل/ نظر کمیته ویژه چه بود؟

بررسی درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل در کمیته مربوطه به اجماع نرسید.

طبق آنچه دیپلمات‌ها می‌گویند شورای امنیت سازمان ملل فردا – پنجشنبه – در مورد درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل رای‌ خواهد داد.

خبر مرتبط
وزیر فرهنگ: سه چهارم مردم طرفدار آرمان فلسطین هستند

اقتصادنیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سه چهارم مردم طرفدار آرمان فلسطین هستند که این اعداد روبه رشد است.

درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل باید توسط شورای امنیت تایید شود، اما آمریکا به عنوان حامی رژیم صهیونیستی ممکن است آن را وتو کند. این درخواست در صورت تایید شورای امنیت باید مورد تایید دو سوم از ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل هم قرار بگیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی