واکنش شدید گردان‌های سیدالشهدا به حمله به پایگاه الحشد الشعبی

کدخبر: ۶۴۱۷۳۴
اقتصادنیوز: دبیرکل گردان‌های سیدالشهدا در عراق به حمله هوایی به مقر فرماندهی نیروهای الحشد الشعبی در عراق در پایگاه کالسو در جنوب بغداد پایتخت این کشور واکنش نشان داد.
واکنش شدید گردان‌های سیدالشهدا به حمله به پایگاه الحشد الشعبی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ابوعلاء الولایی، دبیرکل گردان‌های سیدالشهدا در عراق در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: «به هر کسی که پشت این حمله گناهکارانه به مقر الحشد الشعبی باشد، پاسخ داده می‌شود. هر که پشت حمله باشد و هر کس که ثابت شود در این جنایت شنیع دست دارد، پس از تکمیل تحقیقات لازم، بهای آن را خواهد پرداخت.»

وی افزود: اگر دشمن حساب باز کرده که دست نیروهای الحشد الشعبی با دستورات رسمی بسته است و از آن انتظار پاسخ نداشته باشد، بداند که مقاومت اینطور نیست.

مدیر دفتر شبکه المیادین در بغداد امروز-شنبه- تاکید کرد که در نتیجه تهاجم هوایی در سه حمله که پایگاه «کالسو» در المسیب در جنوب پایتخت را هدف قرار داد، یک تن شهید و ۶ نفر زخمی شدند.

خبر مرتبط
وضعیت پایگاه کالسو بعد از حمله دیشب+ فیلم

اقتصادنیوز: پایگاه کالسو دیشب مورد حمله قرار گرفت.

وی توضیح داد که این تهاجم ورودی اصلی پایگاه به همراه یک پارکینگ خودرو و یک دفتر نیروهای الحشد الشعبی را هدف قرار داد.

مدیر دفتر المیادین در پایتخت عراق با اشاره به اینکه انفجارها در کالسو قوی بوده است، افزود: احتمالات نشان می‌دهند که این تجاوز با هواپیماهای بدون سرنشین انجام شده است.

خبر مرتبط
تکذیب حمله هوایی در عراق از سوی آمریکا

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکاخبر درباره حمله هوایی این کشور به یک پایگاه نظامی در استان بابل عراق را تکذیب کرد.

در همین حال، به گفته مدیر دفتر المیادین، حریم هوایی عراق طبق معمول شاهد تردد هوایی فعال آمریکایی‌ها بود، زیرا حرکت یک هواپیمای سوخت‌رسان آمریکایی در حریم هوایی عراق رصد شد.

وی ادامه داد: همچنین پس از وقوع تجاوز، هواپیمای دیگری متعلق به وزارت خارجه آمریکا که از بغداد به سمت بیروت پایتخت لبنان در حال حرکت بود، رصد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی