آمریکا دست به کار شد/ تولید 90 کیلوگرم اورانیوم غنی شده در اوهایو

کدخبر: ۶۴۱۷۴۵
اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا از تولید اولین اورانیوم غنی شده ۹۰ کیلویی در این کشور خبر داد.
آمریکا دست به کار شد/ تولید 90 کیلوگرم اورانیوم غنی شده در اوهایو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ایالات متحده به طور مستقل اولین اورانیوم غنی شده ۹۰ کیلویی را تولید کرد. به گفته وی، کارخانه‌ای که برای اولین بار ۹۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تولید کرده در جنوب اوهایو است و قصد دارد تا پایان سال یک تن مواد اولیه برای اورانیوم غنی شده را تامین کند.

پایگاه خبری ۳۶۰ به نقل از رئیس جمهور آمریکا گفت: این کارخانه در جنوب اوهایو قبلاً ۲۰۰ پوند اورانیوم غنی شده قدرتمند را تولید کرده است که اولین تولید یکجا با حجم بالا در آمریکا است. «این پایگاه به غنای این اورانیوم اشاره‌ای نکرده است.

خبر مرتبط
آمریکا به پرداخت بیش از یک میلیارد دلار محکوم شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: شعبه ۵۵ دادگاه عمومی و حقوقی تهران، دولت آمریکا را با شکایت ۱۵ نفر از زندانیان سیاسی به دلیل حمایت از جنایات رژیم پهلوی به پرداخت یک میلیارد و نود و یک میلیون و هشتصد و چهل هزار دلار محکوم کرد.

جو بایدن خاطرنشان کرد که تولید اورانیوم غنی شده به ایالات متحده کمک می‌کند تا وابستگی خود را به واردات نفت کاهش دهد.

خبر مرتبط
حمله بی‌سابقه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اسرائیل/ تحریم تل‌آویو جدی شد

اقتصادنیوز: حملات شهرک‌نشینان صهیونیست به غیرنظامیان فلسطینی باعث انتقاد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شد و آن را غیرقابل پذیرش دانست.

یادآور می‌شود در ماه فوریه گزارش شد که ایالات متحده در سال گذشته میلادی ۱.۲ میلیارد دلار اورانیوم از روسیه خریداری کرده است که رکورد جدیدی برای آمار تمام دوران است. بنابراین، ارقام از بیش از یک دهه فراتر رفت - در سال ۲۰۱۰ نیز آمریکا اورانیوم به ارزش ۱.۰۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

در نوامبر ۲۰۲۳، روسیه برای اولین بار تامین کننده اصلی اورانیوم به ایالات متحده شد. سپس واشنگتن ۹۶ میلیون دلار سوخت خرید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید