اف بی آی فاش کرد:

هکرهای چینی در کمین زیرساخت‌های آمریکایی هستند!

کدخبر: ۶۴۱۷۸۱
اقتصادنیوز: رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) مدعی شد، هکرهای وابسته به دولت چین، به زیرساخت‌های حیاتی آمریکا نفوذ کرده‌اند و منتظر «لحظه مناسب برای وارد کردن ضربه ای مخرب و ویرانگر» هستند.
هکرهای چینی در کمین زیرساخت‌های آمریکایی هستند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه گاردین نوشت: کریستوفر ری در سخنرانی در دانشگاه وندربیلت ایالت تنسی آمریکا مدعی شد که کارزار مداوم هکری چین موسوم به «ولت تایفون» توانسته با موفقیت به تعدادی از شبکه های ارتباطی، انرژی، آب و دیگر بخش های حیاتی آمریکا نفوذ کند و ۲۳ اپراتور خط لوله هدف این حملات قرار گرفته اند.

وی در نشست ۲۰۲۴ دانشگاه وندربیلت با موضوع «درگیری های مدرن و تهدیدهای نوظهور»، مدعی شد: چین در حال توسعه «توانایی ایجاد خرابکاری فیزیکی در زیرساخت‌های حیاتی ما در هر زمان دلخواه این کشور است».

رئیس اف بی آی همچنین گفت، طرح چین وارد کردن ضربات اندک به زیرساخت های غیرنظامی با هدف هراس افکنی است.

خبر مرتبط
هند چگونه می تواند جای چین را بگیرد؟/ نسخه دهلی نو برای دور زدن رقبا+نمودار

اقتصادنیوز: در حالی که هند برای انتخابات آماده می شود، گمانه زنی ها درباره وضعیت اقتصاد پنجمین قدرت جهان افزایش یافته، گروهی می گویند هند در حال پیشی گرفتن از چین است و گروهی دیگر از چالش های حاکم بر اقتصاد این بازیگر می گویند.

وی همچنین مدعی شد: آگاهی از هدفِ قرار گرفتن در چنین موقعیت سایبری که با اهداف گسترده پکن برای بازدارندگی آمریکا از دفاع از تایوان همسو است، دشوار می باشد.

رئیس پلیس فدرال آمریکا در ادامه ادعاهایش گفت: هکرهای چینی از تعدادی «بات نت» استفاده می کنند تا فعالیت های سایبری شرورانه خود را مخفی کنند. بات نت ها مجموعه از شبکه های شخصی و سروهای جهانی را با هدف انجام فعالیت های مخرب در اختیار می گیرند.

خبر مرتبط
حمایت چین از مردم فلسطین

اقتصادنیوز : دستیار وزیر امور خارجه چین با بیان اینکه ناکامی شورای امنیت سازمان ملل متحد در تصویب قطعنامه عضویت کامل فلسطین در این سازمان، برای بشریت غم‌انگیز بود، تصریح کرد که پکن و اکثریت کشورها در کنار مردم فلسطین ایستاده‌اند.

پیشتر، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفته بود که ولت تایفون در واقع به دولت چین ارتباطی ندارد، اما بخشی از یک گروه باج افزار جنایتکار است.

سفارت چین در واشنگتن نیز در بیانیه ای به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور اشاره کرد و گفت: برخی در آمریکا، از ردیابی منشا حملات سایبری به عنوان ابزاری برای ضربه زدن به چین استفاده می کنند و ادعا می کنند که واشنگتن قربانی این حملات شده در حالی که این رویه برعکس است و آمریکا مسائل مربوط به امنیت سایبری را سیاسی می کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی