آتش‌بازی در آسمان روسیه/ سرنگونی 50 پهپاد اوکراینی

کدخبر: ۶۴۱۸۳۱
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دیشب ده‌ها پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در مناطق مختلف این کشور سرنگون شده است.
آتش‌بازی در آسمان روسیه/ سرنگونی 50 پهپاد اوکراینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی ارتش این کشور دیشب در مناطق مختلف 50 پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را رهگیری و منهدم کردند.

بنابر این بیانیه این پهپادها در مناطق بلگورود، بریانسک، کورسک، تولا، اسمولنسک، ریازان، کالوگا و مسکو رهگیری و منهدم شدند.

خبر مرتبط
پنتاگون بیانیه داد/ اقدام قاطع و سریع در تقویت دفاع هوایی اوکراین

اقتصادنیوز: وزیر دفاع آمریکا گفت، ایالات متحده به اقداماتش در تقویت دفاع هوایی و سایر الزامات اصلی و اولویت‌دار برای اوکراین ادامه می‌دهد.

ساعاتی پیش هم «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار استان بلگورود با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که در نتیجه حمله پهپادی ارتش اوکراین به مناطق مسکونی این منطقه دست‌کم دو نفر کشته شدند.

وی دراین‌باره گفت: داده‌های اولیه نشان می‌دهد که در پس سقوط دو پهپاد در مناطق مسکونی در روستای بوروز، یک خانه کاملا در آتش سوخت و در نتیجه آن دو نفر جان باختند و یک خانه دیگر نیز به‌شدت آسیب دیده است.

خبر مرتبط
ادعای جنجالی لاوروف/ فقط اوکراین روسی باید وجود داشته باشد

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه همچنان پس از گذشت بیش از ۲ سال از جنگ اوکراین، نسبت به «حق حکمرانی روسیه بر اوکراین» تاکید دارد.

ویاچسلاو گلادکوف پنج‌شنبه گذشته نیز اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش روسیه ۲۱ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در این منطقه رهگیری و منهدم کرد.به گفته گلادکوف در این حادثه دست‌کم یک نفر زخمی شده است.

وزارت دفاع روسیه نیز سه‌شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه درگیری ها در مناطق مختلف بسیاری از تجهیزات نظامی ارتش اوکراین منهدم شد. در این بیانیه آمده است که «در درگیری میان نیروهای روسی و اوکراینی در محور دونتسک، ارتش اوکراین ۴۲۰ نظامی خود را از دست داد. علاوه بر این یک تانک و یک هویتزر ارتش اوکراین هم منهدم شد. نیروهای روسیه موفق شدند مواضع خود را در این محور بهبود بخشند.»

خبر مرتبط
دو کشته در حمله پهپادی اوکراین به بلگورود روسیه

فرماندار استان بلگورود روسیه اعلام کرد که به دنبال حمله پهپادی اوکراین به مناطق مسکونی این منطقه دو نفر کشته شدند.

بنا به این گزارش، نیروهای مسلح روسیه همچنین مواضع خود را در محور آودیوکا بهبود بخشیدند. در این محور نیروهای روسی ۷ حمله اوکراین را دفع کردند.

در نتیجه درگیری در این محور نیز ۲۹۵ نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند. یک تانک ارتش اوکراین هم منهدم شد. در درگیری در محور دونتسک جنوبی تلفات ارتش اوکراین به بیش از ۹۰ نیروی نظامی رسید. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که سامانه های پدافند هوایی روسیه ۲۷۰ پهپاد و ۶ موشک هیمارس ارتش اوکراین را سرنگون کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی