یک رسانه اسرائیلی مدعی شد:

واشنگتن در حال بررسی تحریم واحدهای نظامی اسرائیل

کدخبر: ۶۴۲۱۵۲
به گفته یک رسانه اسرائیلی، آمریکا در حال بررسی حریم و مجازات واحدهای نظامی دیگر اسرائیل است.
واشنگتن در حال بررسی تحریم واحدهای نظامی اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل مدعی شد که واشنگتن در حال بررسی تحریم واحدهای دیگر نظامی و پلیس رژیم صهیونیستی علاوه بر گردان نتزا یهودا است.

پایگاه خبری «آکسیوس» شنبه شب به نقل از سه مقام آمریکایی که نام آنها را فاش نکرد، اعلام کرد که واشنگتن به زودی گردان «نتزا یهودا» وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری تحریم می‌کند. آکسیوس افزود: این اولین بار است که آمریکا یک واحد نظامی (رژیم) اسرائیل را تحریم می‌کند و به زودی تحریم این گردان از سوی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا اعلام می‌شود.

این پایگاه خبری به نقل از منابعی که آنها را «آگاه» خواند، افزود: تحریم‌ها مانع از دریافت هر نوع کمک یا آموزش نظامی به این گردان و اعضای آن می‌شود.

گردان نتزا یهودا در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک واحد ویژه برای نظامیان تندروی صهیونیست تشکیل شد. آکسیوس افزود: این گردان مستقر در کرانه باختری «به مرکز جذب بسیاری از جوانان شهرک‌نشین راست‌گرای افراطی» که در هیچ گردان دیگر ارتش رژیم اسرائیل پذیرفته نشده‌اند، تبدیل شده است. در سال‌های گذشته تصاویر زیادی از جنایت گردان نتزا یهودا علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری اشغالی منتشر شده است.

سال گذشته، در حین یورش گردان ۹۷ نتزا یهودا وابسته به ارتش رژیم اسرائیل به منطقه «تلونیم» واقع در غرب رام‌الله، نظامیان وابسته به این گردان که فکر می‌کردند کسی آنها را نمی‌بیند، چند شهروند فلسطینی غیرنظامی را به‌ شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند؛ غافل از اینکه تعدادی دیگر از فلسطینیان در حال رصد و ضبط این توحش ارتش اسرائیل هستند. آمریکا در حالی قصد تحریم یک گردان ارتش رژیم اشغالگر را دارد که مهمترین تامین کننده سلاح این رژیم صهیونیستی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی