سوغاتی هنیه از سفر ترکیه

کدخبر: ۶۴۲۱۶۲
اقتصادنیوز: مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با المیادین در مورد سفر اسماعیل هنیه به ترکیه و نیز «معادله جدید درگیری در منطقه» صحبت کرد.
سوغاتی هنیه از سفر ترکیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طاهر النونو، مشاور رسانه‌ای اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در این گفت‌وگو تاکید کرد که سفر اسماعیل هنیه به ترکیه «در شرایط بسیار مهمی انجام شد».

وی همچنین در این مصاحبه درباره پرونده‌هایی که هیئت جنبش حماس با رهبران ترکیه در میان گذاشته بود، سخن به میان آورد.

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با المیادین افزود: پرونده مواخذه و پاسخگویی اشغالگران به خاطر جنایاتشان از جمله پرونده‌هایی بود که با رهبری ترکیه مورد بحث قرار گرفت.

وی توضیح داد که این جنبش به دنبال جایگزینی میانجیگری قطر و مصر با میانجیگری ترکیه نیست و تاکید کرد که این دیدار «ربطی به این موضوع نداشت».

خبر مرتبط
هشدار هنیه به اسرائیل درباره حمله به رفح: مقاومت آماده دفاع است

رئیس دفتر سیاسی حماس به صهیونیست ها درباره تجاوز زمینی به رفح هشدار داد .

النونو با اشاره به اینکه اشغالگران «هنوز موضوع آتش‌بس کامل و موضوع بازگشت آوارگان را رد می‌کنند» تاکید کرد که این مواضع «به توافق منجر نمی‌شوند».

این مقام حماس ادامه داد: تنها دستاورد اسرائیل هدف قرار دادن غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌ها است در حالی که به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است.

النونو همچنین به المیادین توضیح داد که «جنگ معادله جدیدی از درگیری را در منطقه تحمیل کرد» و «زمان برای عربده کشی دشمن هر طور که بخواهد به پایان رسیده است».

خبر مرتبط
ترکیه به ادعای اسرائیل مبنی بر استقبال از هنیه واکنش نشان داد/ تل‌آویو باید از فجایع غزه خجالت بکشد

اقتصادنیوز: وزارت امورخارجه ترکیه شنبه شب به ادعای یسرائیل کاتس وزیر امورخارجه اسرائیل درخصوص استقبال از اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در آنکارا پاسخ داد و اعلام کرد شما باید برای کشتار و نسل کشی خجالت بکشید.

این اظهارات پس آن مطرح می‌شود که هنیه و هیئت همراهش روز شنبه با حضور هاکان فیدان، وزیر امور خارجه و ابراهیم کالین، رئیس اطلاعات ترکیه در کاخ دولما باغچه استانبول مورد استقبال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور قرار گرفتند.

به گزارش رویترز، اردوغان و هنیه در این دیدار که بیش از ۲ ساعت و نیم به طول انجامید، درباره تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه و رساندن کمک‌ها به آن گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان به هنیه اطمینان داد که کشورش به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای جلب توجه جامعه بین‌المللی به بی‌عدالتی که فلسطینیان در معرض آن هستند، ادامه خواهد داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی