وزیر خارجه آمریکا: در قبال نقض حقوق بشر توسط اسرائیل استاندارد دوگانه نداریم

کدخبر: ۶۴۲۳۵۳
وزیر خارجه آمریکا ادعا کرده است که این کشور در مورد نقض حقوق بشر توسط اسرائیل استاندارد دوگانه ندارد.
وزیر خارجه آمریکا: در قبال نقض حقوق بشر توسط اسرائیل استاندارد دوگانه نداریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آنتونی بلینکن دوشنبه شب در کنفرانسی خبری درباره اینکه «آیا آمریکا استاندارد دوگانه دارد؟» گفت: نه.

وی افزود: در کل، ما نقض حقوق بشر و وضعیت حقوق بشر در سراسر دنیا را بررسی می‌کنیم و همان استاندارد را بر همگان اعمال می‌کنیم. این مساله در مورد کشوری که دشمن، رقیب، دوست یا متحد باشد، فرقی نخواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته ( ۱۵مهر) با انجام حملات وحشیانه دست به کشتار زنان ‌و کودکان غزه زده اما تاکنون نتوانسته به اهدافی که برای خود تعیین کرده است، دست یابد.

شمار شهدای فلسطین از آغاز حمله ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۴ هزار و ۱۵۱ نفر و شمار زخمی‌ها به ۷۷ هزار و ۸۴۰ نفر رسیده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش ۲۰۲۳ وضعیت حقوق بشر اعلام کرده که جنگ اسرائیل علیه غزه «تاثیر منفی زیادی» بر وضعیت حقوق بشر این رژیم گذاشته است.

این گزارش به مواردی از جمله کشتارهای غیرقانونی و خودسرانه، ناپدیدسازی اجباری، شکنجه و بازداشت ناعادلانه روزنامه‌نگاران توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است: مقام‌های اسرائیلی در غزه هیچ اقدام آشکاری برای شناسایی و مجازات مسئولانی که به نقض حقوق بشر متهم شده‌اند، انجام نداده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی