حماس: در حال مذاکراتی جدی برای رسیدن به آتش‌بس دائمی هستیم

کدخبر: ۶۴۲۹۲۹
اقتصادنیوز: نایب رئیس جنبش جنبش حماس در نوار غزه گفت: در حال مذاکراتی جدی برای رسیدن به آتش‌بس دائمی و توافقی جدی و حقیقی برای مبادله اسرا هستیم.
حماس: در حال مذاکراتی جدی برای رسیدن به آتش‌بس دائمی هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «خلیل الحیه» نایب رئیس جنبش جنبش حماس در نوار غزه در گفت‌گو با الجزیره از اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص امکان دست‌یابی به توافق مبادله اسرا و آتش‌بس در غزه استقبال کرد.

خبر مرتبط
مقام ارشد حماس تکلیف اسرائیل را روشن کرد/ توقف جنگ در ازای آزادی اسرا

اقتصادنیوز : یک مقام‌ ارشد حماس در واکنش به صدور بیانیه مشترک ۱۸ کشور به سرکردگی آمریکا به منظور متقاعد کردن این جنبش فلسطینی برای پذیرش آتش بس، این فشار را بی تاثیر و بی ارزش دانست.

الحیه گفت: ما نمی‌خواهیم اسرای صهیونیست را نزد خود نگه داریم و برای آزادی آن‌ها در چارچوب توافق و مذاکرات جدی، کاملا قاطع هستیم.

وی با بیان اینکه عدم پیشرفت مذاکرات تا این لحظه به خاطر سرسختی رژیم صهیونیستی بوده است، تصریح کرد: منتظر پاسخ رژیم صهیونیستی و واسطه‌ها به پیشنهادات مطرح شده هستیم.

نایب رئیس جنبش جنبش حماس در نوار غزه، خاطرنشان کرد: مشکل حقیقی، عدم موافقت رژیم صهیونیستی با آتش‌بس و خروج از نوار غزه است. رژیم صهیونیستی با طرحی پیشنهادی برای آزادی ۵۰ اسیر فلسطینی از جمله ۳۰ اسیر محکوم به حبس ابد در مقابل هر نظامی زن اسرائیلی مخالفت کرد.

وی در ادامه گفت: فشارهایی بر قطر برای تخریب وجهه آن و واداشتن دوحه به اعمال فشار بر حماس وارد شده است. ما به وساطت قطر و مصر پایبندیم اما هرگز چیزی را که با منافع ملت فلسطین در تضاد باشد، نخواهیم پذیرفت.

الحلیه همچنین گفت مقاومت فلسطین بدون توقف جنگ و خروج نیروهای صهیونیست از غزه، هرگز اسرای اسرائیلی را آزاد نخواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی