تعویق سفر اردوغان به آمریکا/ علت چه بود؟

کدخبر: ۶۴۳۱۷۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ترکیه تایید کرد سفر رئیس‌جمهور این کشور به دلایل دیپلماتیک به تعویق افتاده است.
تعویق سفر اردوغان به آمریکا/ علت چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت امور خارجه ترکیه از به تعویق افتادن سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به آمریکا که قرار بود در ۹ ماه مه برگزار شود، خبر داد.

بنابر گزارش آناتولی، بر اساس اظهارات اونجو کچالی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه سفر اردوغان به دلیل تناقض در برنامه‌های دیپلماتیک به تعویق افتاد.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که این دیدار در فرصتی دیگر برای هر دو طرف مشخص خواهد شد. کچالی در ادامه بر ادامه گفتگو‌های سطح بالا میان ترکیه و آمریکا تاکید کرد.

خبر مرتبط
قطار ترکیه-افغانستان به مقصد نرسید؟

اقتصادنیوز: معاون بهره‌برداری و بازرگانی راه‌آهن در خصوص قطار ترانزیتی افغانستان-ترکیه با بیان این‌که کنسرسیوم توسعه ریلی از حسن‌ نیت راه‌آهن سواستفاده کرد،‌ گفت: کنسرسیوم مذکور به تعهدات خود عمل نکرد.

اردوغان و بایدن از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری دموکرات آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱، چندین بار در کنفرانس‌های بین المللی ملاقات کرده و تلفنی صحبت کرده‌اند.

روابط واشنگتن و آنکارا به دلیل اختلاف نظرها بر سر پاره‌ای از موضوعات، مدت‌هاست متشنج است.

خبر مرتبط
ترکیه رقیب چین شد/ پشت پرده مانور آنکارا در حیاط خلوت پکن/ اهرم فشار تازه سلطان برای متوقف کردن جاه‌طلبی‌های اژدها

اقتصادنیوز: آنکارا برای گسترش نفوذ خود در شاخ آفریقا و شرق آسیا خیز برداشته است؛ گزاره ای که به واسطه دلایل متعدد هراس پکن را برانگیخته و موجب شده دو بازیگری که پیشتر تعاملات نزدیکی با یکدیگر داشتند، لباس رقابت بر تن کنند.

اگرچه این اختلافات از زمانی که آنکارا درخواست سوئد برای پیوستن به ناتو را در اوایل سال جاری تصویب کرد، کمتر شد، اما همچنان اختلافات بر سر سوریه، روسیه و جنگ در غزه ادامه دارد.

این تعویق چند روز پس از آن صورت می گیرد که اردوغان اخیرا میزبان اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در استانبول بود و این دیدار خشم رژیم صهیونیستی و متحدان آن را برانگیخته بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی