شاخ و شانه کشیدن نتانیاهو برای واشنگتن؛ برای پایان جنگ غزه توافق نخواهیم کرد

کدخبر: ۶۴۴۱۱۱
اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا به رایزنی درباره حمله احتمالی به «رفح» در جنوب نوار غزه پرداخت و تاکید کرد که هرگونه توافقی که شامل پایان جنگ در غزه باشد را نخواهد پذیرفت.
شاخ و شانه کشیدن نتانیاهو برای واشنگتن؛ برای پایان جنگ غزه توافق نخواهیم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا که به منظور رایزنی با مقامات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی به سر می‌برد، امروز با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم دیدار و گفت‌وگو کرد.

پایگاه خبری صهیونیستی «واللا» در این باره اعلام کرد: نتانیاهو به بلینکن گفت هرگونه توافقی را که شامل پایان جنگ باشد، نمی‌پذیرد.

طبق گزارش این رسانه صهیونیستی، نتانیاهو به بلینکن گفته است که اگر حماس شرط پایان جنگ را رها نکند، توافقی حاصل نمی‌شود و ارتش رژیم صهیونیستی به رفح حمله خواهد کرد.

خبر مرتبط
دغدغه تازه کابینه نتانیاهو/ فرار جوانان اسرائیلی از جنگ؛ تنش‌ها ادامه دارد

اقتصادنیوز: تنش‌ها بین سران اسرائیل درباره خدمت اجباری یهودیان ارتدکس (حریدی) ادامه دارد و رهبر ائتلاف مخالفان در کنست(پارلمان) خواستار اعزام فوری جوانان حریدی به خدمت وظیفه شد.

بلینکن پیش از این نیز با «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی درباره مذاکرات آتش‌بس و توافق مبادله اسیران میان این رژیم و مقاومت فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وزیر امور خارجه آمریکا در چارچوب سفر منطقه‌ای خود برای پیگیری و بررسی مذاکرات آتش‌بس در غزه، سه‌شنبه شب وارد اراضی اشغالی فلسطین شد.

خبر مرتبط
نتانیاهو از ترس دست به دامان خانواده اسرا شد

اقتصادنیوز: برخی منابع عبری گفته‌اند نتانیاهو برای جلوگیری از بازداشتش دست به دامن خانواده‌های اسرا شده است.

وزیر امورخارجه آمریکا از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه چندین بار به اراضی اشغالی سفر کرده است.

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر جهان عرب با اشاره به تحرکات واشنگتن در زمینه آتش‌بس در نوار غزه، دلیل این اقدامات را تحولات داخلی آمریکا و هراسی دانست که انقلاب دانشجویان به جان دولتمردان واشنگتن انداخته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی