عصبانیت ترامپ از رفتار بایدن/ شرم آور است!

کدخبر: ۶۴۵۶۸۸
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تاکید کرد که رفتار جو بایدن در رابطه با رژیم صهیونیستی «شرم‌آور» است.
عصبانیت ترامپ از رفتار بایدن/ شرم آور است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه پیش از ورود به دادگاه نیویورک به خبرنگاران گفت: آنچه که بایدن در ارتباط با اسرائیل انجام می‌دهد، شرم‌آور است. اگر یهودی به جو بایدن رای بدهد، باید از خود خجالت بکشد. او به طور کامل اسرائیل را رها کرده است!

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در گفت‌وگویی با سی‌ان‌ان تاکید کرده بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور حمله گسترده به شهر رفح را صادر کند، آمریکا ارسال برخی محموله‌های تسلیحاتی خود به اراضی اشغالی را متوقف خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ضمن تاکید دوباره بر «پایبندی آمریکا به حصول اطمینان درخصوص امنیت اسرائیل و توان پاسخ آن به حملاتی که از خاورمیانه انجام می‌شود»، گفت: آمریکا به ارسال تسلیحات پدافندی از جمله سیستم پدافند هوایی (گنبد آهنین) برای اسرائیل ادامه خواهد داد، اما در صورت آغاز حمله زمینی گسترده به رفح، ارسال سلاح‌های دیگر که در طول تاریخ از آنها برای مقابله با شهرها استفاده می‌شد، متوقف خواهد شد.

خبر مرتبط
ترامپ زندان را ترجیح داد

اقتصادنیوز: رئیس جمهور سابق آمریکا می‌گوید که زندان را به تبعیت از «دستور سکوت» ترجیح می‌دهد.

به گفته یک منبع آگاه، مسئولان رژیم صهیونیستی در گفتگوهای محرمانه‌ای با مسئولان آمریکایی ناامیدی عمیق خود را از توقف ارسال تسلیحات و گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی در خصوص این تصمیم ابراز داشتند.

خبر مرتبط
ترامپ به کاخ سفید بر می‌گردد؟/پیش‌بینی آمریکایی‌ها از انتخابات ریاست‌جمهوری

اقتصادنیوز:‌ نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، جو بایدن در زمینه مسائل حقوقی نسبت به دونالد ترامپ با چالش‌های کمتری مواجه و محبوبیتش در این خصوص کمی بیشتر است.

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا این رابطه اعلام کرد که احتمالاً این اظهارات بایدن و مشروط کردن ارسال تسلیحات به اراضی اشغالی به عملکرد رژیم صهیونیستی، منجر به گسترش اختلاف‌نظرها میان بایدن و نتانیاهو خواهد شد، با این حال بایدن در این مصاحبه مدعی شد که اقدامات رژیم صهیونیستی در رفح هنوز خط قرمز ورود به مناطق پرجمعیت را رد نکرده گرچه اقداماتش موجب تنش‌هایی در منطقه شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی