واکنش تند نتانیاهو به تصمیم آمریکا درباره توقف ارسال تسلیحات

کدخبر: ۶۴۵۷۷۰
اقتصاد نیوز :نتانیاهو در واکنش به تهدید آمریکا در توقف ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی قول داده که این رژیم حتی شده به تنهایی و با ناخن انگشت به جنگ در نوار غزه ادامه می‌دهد.
واکنش تند نتانیاهو به تصمیم آمریکا درباره توقف ارسال تسلیحات

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، واشنگتن تهدید کرد که اگر نیروهای اشغالگر به حملاتشان علیه رفح در جنوب غزه ادامه دهند، روند ارسال بیشتر سلاح به رژیم صهیونیستی را متوقف می‌کند.

به نوشته روزنامه گاردین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از توقف مذاکرات آتش‌بس در قاهره توسط هیئت‌های حماس و اشغالگران، این گفته‌ها را مطرح کرد.

خبر مرتبط
وقوع دو حادثه امنیتی در شرق رفح/ چند نظامی اسرائیل به هلاکت رسیدند؟

اقتصاد نیوز : رسانه‌های اسرائیل از هلاکت ۴ نظامی این رژیم در شرق رفح خبر دادند.

به نظر می‌رسد نتانیاهو به هشدار جو بایدن، رئیس‌ جمهور ایالات متحده مبنی بر توقف ارسال سلاح در صورت حمله گسترده نیروهای اسرائیلی به رفح بی‌اعتنایی می‌کند.

شبکه آمریکایی سی ان ان نیز به نقل از بنیامین نتانیاهو گزارش داد: جو بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسرائیل اشتباه کرد.

وی گفت: «اگر مجبور باشیم تنها بایستیم، تنها خواهیم ایستاد. اگر لازم باشد با ناخن‌هایمان می‌جنگیم.»

این مقام صهیونیست با اشاره به جنگ ۱۹۴۸ گفت: «ما سلاح نداشتیم. تحریم تسلیحاتی علیه اسرائیل وجود داشت، اما با قدرت روحی و اتحاد بین ما، پیروز شدیم!»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «ما با آمریکا اغلب توافق داریم اما اختلاف نظرهایی هم وجود داشته است. ما می‌توانیم بر آنها فائق آییم.»

بایدن از تل‌آویو خواسته است به دلیل نگرانی از تشدید فاجعه انسانی در فلسطین، چنین عملیاتی را ادامه ندهد. او روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده تسلیحات تهاجمی برای حمله به رفح ارائه نخواهد کرد و همین امر باعث افزایش فشار بر نتانیاهو شده است.

در این میان، به نظر می‌رسد «دنیل هاگاری» سخنگوی ارشد نظامی اشغالگران نیز تاثیر عملی هرگونه توقف تسلیحات را کم اهمیت جلوه داده و در پاسخ به سوالی در یک کنفرانس خبری گفت: «ارتش برای ماموریت‌هایی که برنامه ریزی می‌کند و برای ماموریت‌های رفح نیز مهمات دارد. ما آنچه را که نیاز است در اختیار داریم.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی