درخواست فوری فرانسه از اسرائیل/ هشدار پاریس به تل آویو چه بود؟

کدخبر: ۶۴۶۰۰۲
اقتصادنیوز: وزارت خارجه فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست «بدون تأخیر» عملیات نظامی خود در رفح را که تهدیدی برای ایجاد «وضعیت فاجعه‌بار» برای ساکنان نوار غزه است، متوقف کند.
درخواست فوری فرانسه از اسرائیل/ هشدار پاریس به تل آویو چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این وزارتخانه در بیانیه‌ای در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد: «ما از مقامات اسرائیلی می‌خواهیم که این عملیات نظامی را بدون تأخیر متوقف کنند و به مسیر مذاکرات بازگردند که تنها راه ممکن برای آزادی فوری گروگان‌ها و رسیدن به یک توافق آتش‌بس دائمی است.»

وزارت خارجه فرانسه در ادامه اعلام کرد: «چنین عملیاتی تهدیدی برای ایجاد یک وضعیت فاجعه‌بار برای غیرنظامیان غزه است که چندین بار آواره شده‌اند.»

براساس این بیانیه، فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست فورا گذرگاه رفح به مصر را بازگشایی کند، زیرا لازم است کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان برسد و آسیب‌پذیرترین افراد نوار غزه را ترک کنند.

خبر مرتبط
اسرائیل تخریب کامل غزه را آغاز کرد/ دیده‌بان حقوق بشر هشدار داد

اقتصادنیوز: دیده بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه اعلام کرد که ارتش اشغالگر صهیونیستی در راستای تکمیل تخریب شهر غزه با بمباران و گلوله باران گسترده، ساکنان محله «الزیتون» در شرق این شهر غزه را بار دیگر مجبور به کوچ از مناطق زندگی خود می کند.

رژیم صهیونیستی قصد دارد به بهانه تعقیب نیروهای حماس در شهر رفح در جنوب غزه عملیات زمینی انجام دهد، جایی که در آن یک میلیون و نیم آواره فلسطینی مستقر هستند. ارتش رژیم صهیونیستی در میان هشدار جامعه جهانی مقدمات این حمله را تدارک دیده و در حال تخلیه رفح است. بر اثر حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به غزه که ۲۱۸ روز از آن می‌گذرد، علاوه بر تخریب گسترده، ده‌ها هزار فلسطینی شهید و زخمی شده‌اند.

خبر مرتبط
درخواست مهم رئیسی از هنرمندان درباره غزه

اقتصادنیوز: رئیس جمهور تأکید کرد: امروز غزه به تابلویی تبدیل شده که یک وجه آن صفحه روشن شرافت و مقاومت به خداست و صفحه تاریک آن نیز نمایش اوج جنایت و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی و حامیان او است که لازم است این دو صفحه با ابزارهای فرهنگی و هنری برای نسل‌ها به نمایش درآید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی