هشدار آنروا درباره اتمام غذا در غزه/ خطر قحطی تهدید می‌کند

کدخبر: ۶۴۶۱۶۸
آژانس امدادرسانی آوارگان فلسطینی درباره پایان مواد غذایی در غزه هشدار داد.
هشدار آنروا درباره اتمام غذا در غزه/  خطر قحطی تهدید می‌کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  با تشدید بمباران و ادامه لشکرکشی و محاصره شهر رفح با اسکان ده‌ها هزار آواره فلسطینی در جنوب غزه توسط ارتش رژیم اشغالگر، خطر گرسنگی و قحطی جان ده‌ها غیرنظامی فلسطینی را همچنان به شدت تهدید می‌کند.

جورجیوس پتروپولوس، رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) اخیراً خبر داد که با ادامه محاصره گذرگاه‌های مرزی منتهی به رفح از سوی اسرائیل، سهمیه مواد غذایی اختصاص داده شده به آوارگان در جنوب غزه تا فردا (یکشنبه) پایان خواهد یافت.

وی با انتشار عکسی در حساب شخصی خود در شبکه ایکس نسبت به وضع وخیم آوارگان گرسنه فلسطینی در رفح در نتیجه بستن ظالمانه گذرگاه‌های امداد رسانی از سوی اشغالگران واکنش نشان داد

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان در دویست و هجدهمین روز جنگ، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه هفته گذشته گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه می‌شد را بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی