آنروا ادعاهای بین المللی را دروغ خواند/ هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد

کدخبر: ۶۴۶۲۰۹
اقتصادنیوز: رئیس آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) ادعاهای مربوط به وجود مکان امن در نوار غزه را دروغ و گمراه کننده توصیف و اعلام کرد که حدود ۳۰۰ هزار نفر از شهر رفح آواره شدند.
آنروا ادعاهای بین المللی را دروغ خواند/ هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «فیلیپ لازارینی» اعلام کرد که دستور صادر شده از سوی مقامات اسرائیلی برای تخلیه شهر رفح در جنوب نوار غزه، مردم را آواره کرده است.

وی افزود: از زمان شروع جنگ، بیشتر مردم در نوار غزه چندبار کوچانده شده اند و برخی ساکنان این منطقه راهی جز ماندن در مراکز اسکان آوارگان آنروا که بمباران می شود، ندارند.

لازارینی تاکید کرد: ادعای وجود مناطق امن، کذب و گمراه کننده است، زیرا هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد.

وی ادامه داد: با تداوم کوچاندن اجباری و غیرانسانی فلسطینیان، حدود ۳۰۰ هزار نفر هفته گذشته از شهر رفح آواره شدند.

خبر مرتبط
هشدار آنروا درباره اتمام غذا در غزه/ خطر قحطی تهدید می‌کند

آژانس امدادرسانی آوارگان فلسطینی درباره پایان مواد غذایی در غزه هشدار داد.

از سوی دیگر، سازمان دفاع مدنی در غزه در بیانیه ای از شهادت دو پزشک بر اثر حمله رژیم صهیونیستی به شهر «دیرالبلح» در مرکز نوار غزه خبر داد.

در بیانیه دفاع مدنی غزه آمده است: پیکرهای پزشک «محمد نمر قزعاط» و فرزند پزشکش «یوسف» که بر اثر حمله اشغالگران به شهر دیرالبلح به شهادت رسیدند، از زیر آوار خارج و به بیمارستان شهداء الاقصی این شهر منتقل شد.

این در حالی است که پیش از این، منابع خبری گزارش دادند که در حملات هوایی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به شمال، مرکز و جنوب نوار غزه ۲۸ فلسطینی شهید شدند.

خبر مرتبط
آنروا هشدار داد/ سوسوی زندگی در غزه

اقتصادنیوز: آژانس امدادرسانی آوارگان فلسطینی هشدار داد که اگر تا (یکشنبه) کمک‌های بشردوستانه وارد باریکه غزه نشود، هیچ‌گونه غذایی برای توزیع باقی نمی‌ماند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای نوار غزه از آغاز جنگ علیه این منطقه تاکنون به ۳۴ هزار و ۹۷۱ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۸ هزار و ۶۴۱ نفر افزایش یافته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی