تکرار ادعاهای وزیر دفاع ترکیه درباره ایران و پ.ک.ک

کدخبر: ۶۴۶۵۶۵
اقتصادنیوز: وزیر دفاع ترکیه بار دیگر مدعی شد که نگاه دوستان ایرانی به گروه پ.ک.ک در موازات آنکارا نیست.
تکرار ادعاهای وزیر دفاع ترکیه درباره ایران و پ.ک.ک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «یاشار گولر» وزیر دفاع ترکیه بار دیگر مدعی شد که نگاه دوستان ایرانی به گروه پ.ک.ک در موازات آنکارا نیست.

گولر در گفت‌وگو با روزنامه «ملیت» در ارتباط با همکاری آنکارا و تهران در زمینه مبارزه با تروریسم گفت: همانطور که در اظهارات قبلی خود بیان کردم، متاسفانه نگاه دوستان ایرانی به گروه تروریستی پ.ک.ک در موازات ما نیست.

خبر مرتبط
اردوغان: من حماس را یک گروه تروریستی نمی‌دانم

اقتصادنیوز: اردوغان در نشست مشترک خبری با نخست‌وزیر یونان با اشاره به اینکه حماس یک گروه مقاومت است که سرزمین آن از سال ۱۹۴۷ اشغال شده و پس از اشغال این اراضی، از اراضی خود محافظت می‌کند، گفت: من حماس را یک گروه تروریستی نمی‌دانم.

وی با اشاره به این که ترکیه اطلاعات لازم در مورد محل اقامت تروریست‌های پ.ک.ک را به ایران می‌دهد و از آن‌ها درخواست همکاری‌ می‌کند، ادامه داد: ما به وضوح نظارت کرده و می‌گوییم «ببینید این افراد (تروریست‌ها) در فلان آدرس و خانه هستند»، در مدت کوتاه پاسخ (از طرف ایران) می‌آید که «خیر ما به آن آدرس نگاه کردیم چنین شخصی نیست». البته این موضوع قابل قبول نیست.

گولر تاکید کرد: البته که دوستی‌ ما باقی خواهد ماند. ما معتقدیم که دوستان ایرانی می‌دانند که پ.ک.ک برای آن‌ها دردسر ایجاد خواهد کرد، اما امیدوارم که راهکاری پیدا کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی