فرانسه به کمک اوکراین می‌آید/ یگان تجسس در راه کی‌یف

کدخبر: ۶۴۷۴۷۳
اقتصادنیوز: رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند که ارتش این کشور برای کمک به عملیات‌های ارتش اوکراین، در حال تشکیل یک یگان تجسسی جدید در اوکراین است.
فرانسه به کمک اوکراین می‌آید/ یگان تجسس در راه کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  رادیو «آرتی‌ال» به نقل از خبرنگار خود که تمرین‌ها و رزمایش‌های این یگان را در کشور استونی مشاهده کرده اعلام کرد نیروهای مسلح فرانسه به منظور پشتیبانی عملیات‌های احتمالی ارتش اوکراین، در حال آماده‌سازی یگان جدید تجسسی است.

یکی از اعضای این یگان تجسسی در گفت‌وگو با این رادیو: ما نفوذ خواهیم کرد. سعی می کنیم به مواضع دشمن نزدیک شویم و حتی آنها را دور بزنیم. سپس دو راه حل برای شناسایی خواهیم داشت. می توانیم از پهپاد استفاده کنیم یا می توانیم از چشمانمان، روش قدیمی بسیار خوب، استفاده کنیم.

خبر مرتبط
پلیس فرانسه یک مرد مسلح را کشت

اقتصادنیوز: وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس یک مرد را که می‌خواست کنیسه‌ای را در شهر روآن در شمال غرب آن کشور به آتش بکشد، به ضرب گلوله کشته است.

گفته می شود اعضای این یگان به لطف استتار می توانند «ساعت ها در بوته ها پنهان شوند» و از هواپیماهای بدون سرنشین برای رصد دشمن از فاصله ۲۰۰ تا ۳۰۰ متری استفاده کنند. این «واحد آموزش‌دیده پیشاهنگان فوق مخفی برای شناسایی سنگرهای دشمن، تعیین محل ورودی سنگرها و هماهنگ کردن تیم های حمله برای تصرف آنها طراحی شده است.»

خبر مرتبط
دیدار مهم دیپلماتیک ایران و فرانسه/ روابط دو جانبه قوت می‌گیرد

اقتصادنیوز: «محمد کاظم آل صادق» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، میزبان «پاتریک دوریل» سفیر جدید فرانسه در محل سفارت کشورمان در بغداد بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی