توضیحات کولیوند درباره عملیات جستجوی بالگرد رئیس جمهور

کدخبر: ۶۴۸۱۲۱
اقتصادنیوز: رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به مشارکت بیش از ۲ هزار نیرو در عملیات جست و جوی بالگرد ریاست جمهوری، تاکید کرد: در عملیات جست‌وجو و رصد بالگرد ریاست جمهوری، از ظرفیت و تجهیزات هیچ کشور خارجی استفاده نشده بلکه تمام فرایند این عملیات با استفاده از توان، تخصص و تجهیزات هلال‌احمر انجام شد.
توضیحات کولیوند درباره عملیات جستجوی بالگرد رئیس جمهور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند، که فرماندهی عملیات جست‌وجوی بالگرد سانحه‌دیده ریاست جمهوری را برعهده داشت، با قدردانی از پیشنهاد کمک کشورهای خارجی، در  مورد جزئیات انجام عملیات  گفت: در فرایند جست‌وجو و پیدا کردن بقایای بالگرد حامل رئیس جمهور از امکانات و اطلاعات هیچ کشور خارجی استفاده نشده بلکه صرفا از تخصص، مهارت، فناوری و تجهیزات موجود در هلال احمر استفاده شد. 

خبر مرتبط
تصویر تلخ از شهید حسین امیرعبداللهیان که تکذیب شد+عکس

اقتصادنیوز: تصویری از شهید حسین امیرعبداللهیان با عنوان وزیر امور خارجه ایران در کنار فرزندانش، در حالی امروز منتشر شده است که براساس پیگیری ها صحت ندارد و مربوط به کودکان پروانه ای است.

وی افزود: عملیات جست و جو، پیچیده و بسیار سنگین بود زیرا در محیطی با شرایط جوی نامناسب و با میدان دید بسیار کم، بالگرد سقوط کرد و همین امر سبب شد تا عملیات به کندی پیش برود.

رئیس هلال احمر ادامه داد: سانحه برای بالگرد در ارتفاع ۲۵۰۰ متری رخ داده که منطقه‌ای صعب العبور است و سبب شد تا نیروها مدت زمان بیشتری برای رسیدن به بالگرد صرف کنند.

خبر مرتبط
فوری/ برنامه تشییع پیکر شهدای سقوط بالگرد رئیس جمهور تغییر کرد

اقتصادنیوز: پیکرهای مطهر شهدا به سپاه عاشورا منتقل می شود و برنامه ای برای تشییع شهدا در وادی رحمت تبریز و گلزار شهدای این شهر وجود ندارد.

این مقام مسئول در هلال احمر توضیح داد: بیش از ۲ هزار نیرو در عملیات جست وجوی بالگرد رئیس جمهور  حضور داشتند و از تمامی ظرفیت‌های داخلی برای این عملیات استفاده شد.

خبر مرتبط
جزئیات انتقال پیکر شهید ابراهیم رئیسی به مشهد

اقتصادنیوز: پیکر رییس جمهور و همراهانش فردا (سه شنبه ) به مشهد مقدس منتقل می‌شود.

کولیوند تصریح کرد: بالگرد در ساعت ۵ صبح توسط پهپاد هلال احمر کشف و نیروهای هلال‌احمر فاصله ۲ کیلومتری تا بالگرد را پس از حدود ۴۰ دقیقه طی کردند و به محل پیکر مطهر شهدا رسیدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی