نروژ، کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

کدخبر: ۶۴۸۵۷۴
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر نروژ امروز (چهارشنبه) رسما به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اعلام کرد.
نروژ،  کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  نخست وزیر نروژ امروز (چهارشنبه) رسما به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اعلام و تاکید کرد: به رسمیت شناختن کشور فلسطین به معنای حمایت از گروه‌های میانه رویی است که نقش آن‌ها در نزاع پایدار کاهش یافته است. ما از کشورهای دیگر نیز می‌خواهیم که چنین اقدامی انجام دهند و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

وی افزود: به رسمیت شناختن کشور فلسطین احتمالا به از سرگیری روند تحقق راه حل ۲ دولت منجر خواهد شد. جنگ در غزه نشان می‌دهد که تحقق صلح و ثبات در گرو حل مسئله فلسطین است. راه حل ۲ دولت به نفع اسرائیل است.

به گفته نخست وزیر نروژ به رسمیت شناختن کشور فلسطین از ۲۸ مه اجرایی خواهد شد.

خبر مرتبط
کدام رهبران اروپایی از استقلال فلسطین حمایت کردند؟

اقتصادنیوز: رسانه‌های محلی نروژ به نقل از منابع آگاه گزارش دادند دولت این کشور قصد دارد حمایت خود را از تشکیل کشور مستقل فلسطین اعلام کند.

همچنین رسانه‌های عبری اعلام کردند وزارت خارجه به سفرای رژیم صهیونیستی در ایرلند و نروژ دستور داد تا برای گفتگو و رایزنی به اراضی اشغالی بازگردند.

خبر مرتبط
هنیه دردانشگاه تهران/ رئیسی مواضع ثابتی در قبال فلسطین داشت

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: در ماه مبارک رمضان و در سفر به تهران دیداری با آقای رئیس جمهور داشتیم و او باردیگر به مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد و ما گوش دادیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی